Верховна Рада розгляне законопроект про зміни ставок оподаткування за номером №5600 на початку наступної сесії.
Про це розповів народний депутат від «Слуги народу» Василь Мокан в інтерв’ю «РБК-Україна», повідомляють Економічні новини.
Василь Мокан зазначив, що на засіданні фракції «Слуга народу» народні депутати обговорили підготовку законопроекту №5600 до другого читання.
«Але він запланований не на зараз, на цьому тижні він розглядатися не буде, в четвер тільки закінчується 14-денний термін подачі поправок. Ця сесія закінчується 16 липня. Тому, коли він буде розглядатися – або вже восени, або в якомусь позачерговому форматі – питання відкрите. Швидше за все, друге читання законопроєкту за номером №5600 буде винесене вже на початку наступної сесії», – сказав Мокан.
Зараз тривають переговори щодо законопроекту за номером №5600. Зокрема, документ обговорюють з органами по адмініструванню податків, з будівельною галуззю, з аграріями, з органами місцевого самоврядування.
«Були визначені комунікатори за цими напрямками, щоб поправками до другого читання можна було вдосконалити і максимально зняти проблемні питання», – повідомив Мокан.
Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Документ підтримали 264 нардепи.
Законопроект у ЗМІ назвали “антиахметівським” через те, що ним пропонується підвищити розмір ренти на видобуток залізної руди (на якій спеціалізуються компанія “Метінвест” Ріната Ахметова), а також запровадити акцизний податок на електроенергію, вироблену з сонячних та вітрових електростанцій (ДТЕК Ріната Ахметова є власником найбільших потужностей “зеленої” енергетики в Україні), пише Економічна правда.
Однак, крім змін, що стосуються власників великого бізнесу, зокрема Ріната Ахметова, в урядовому законопроєкті міститься низка змін, які зачеплять широке коло українців.
Наприклад, ним пропонують зобов’язати компанії-забудовники сплачувати ПДВ з операцій з нерухомістю. Такий крок повинен закрити можливості спекуляцій для великих гравців – юридичних осіб.
Зараз у ціні квартир податок на додану вартість уже врахований. Ці 20% забудовник закладає, коли вперше продає новозбудоване житло.
Для всіх наступних продажів квартир (вторинний ринок), незалежно від строків, у Податковому кодексі встановлена пільга: такі операції звільняються від сплати ПДВ. Саме цю пільгу Міністерство фінансів пропонує скасувати.
Ще одна зміна у законопроекті, яка стосується оподаткування операцій з нерухомістю — запровадження 18-відсоткового податку з доходів, отриманих від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості на рік. Досі ж у податковому кодексі міститься норма, що такі операції оподатковуються податком 5%.
У законопроєкті містяться норми, якими держава знижує “поріг” розміру земельної ділянки, продаючи врожай з якої потрібно сплачувати податки. Наразі цей поріг становить 2 гектари (тобто, продаючи врожай з більших ділянок зараз потрібно платити податок 18% з отриманих таким чином доходів). Законопроектом цей “поріг” знижують до 0,5 гектара.
Крім цього, у законопроєкті пропонується цілком оновити спосіб розрахунку податків для фермерів. Уряд хоч запровадити “мінімальне податкове зобов’язання” – це мінімальна сума податків, яку має сплачувати людина (або підприємство), яка володіє землею або використовує її на правах оренди чи емфітевзису та отримує з неї доходи.
У разі підтримки цих норм загальна сума сплачених з сільськогосподарської діяльності податків не буде меншою, ніж 4,5% від оціночної вартості землі.
Законопроектом також пропонується внести зміни у процес взаємодії податкової з підприємцями. Зокрема, дозволивши податковій стягувати податкові борги з платників податків без рішення суду.
Наразі,у Раду вже подали понад 10 тисяч правок до законопроекту №5600 про підвищення податків в Україні.
“Секретаріат почав зводити правки до податкового законопроекту №5600. Поки зрозуміло, що їх більше 10 000. Але враховуючи, що деякі колеги спеціально подавали у форматі сканів, то кількість може збільшитися ще на кілька тисяч”, — написав депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев також прокоментував подання тисячі правок до податкового законопроекту. У своєму Telegram-каналі нардеп від “Слуги народу” зазначив, що така кількість правок кратно перевищує кількість норм проекту.