Надсекретний урядовий орган США під назвою Агентство перспективних оборонних дослідницьких проєктів (DARPA) оголосив, що він переходить до нового етапу програми створення гіперзвукових наземних озброєнь середньої дальності і наближає її до повномасштабних тестів.
Згідно із заявою компанії, програма DARPA Operational Fires (OpFires), яка займається розробкою наземної системи гіперзвукової зброї середньої дальності, переходить в нову фазу. Це повномасштабне виготовлення, складання і льотні випробування ракет.
Етап 3b включатиме повномасштабне виготовлення, складання і льотні випробування ракет-носіїв. Компанія Lockheed Martin Missiles and Fire Control отримала цю нову модифікацію контракту після проведення успішної перевірки попереднього проєктування інтегрованої системи на етапі 3а, результатом якої став всеосяжний проєкт і план випробувань.
«Цілі програми OpFires DARPA залишаються незмінними. «Конструкція системи, яку розробляє Lockheed, продовжує забезпечувати бажану тактичну мобільність і характеристики системи відповідно до зусиль Міністерства оборони по доставці ракети класу «поверхня-поверхня» середньої дальності», – сказав Джошуа Стулс, менеджер програми DARPA для Opfire в Управлінні Тактичних Технологій DARPA.
OpFires прагне продемонструвати нову систему, що дозволяє гіперзвуковій плануючій зброї швидко і точно вражати критичні, чутливі до часу цілі, долаючи при цьому сучасні засоби ППО противника. В рамках програми розробляється вдосконалений прискорювач, здатний доставляти різні корисні навантаження на декількох дальностях, і сумісні мобільні наземні пускові платформи, які можна швидко розгорнути.
Lockheed Martin відіграє значну роль в дослідженнях, розробці та демонстрації гіперзвукових технологій протягом більше 30 років. Корпорація вклала значні кошти в розвиток ключових технологій і можливостей, в тому числі в можливості гіперзвукових ударів і системи захисту від виникаючих гіперзвукових загроз, і підтримує всі види збройних сил США в цих гіперзвукових програмах.
Компанія розраховує провести перші бойові випробування в 2021 році.
Джерело: Defence-blog