Молочна продукція була і є продуктом широкого вжитку. Попит на неї завжди є, а от ціни коливаються залежно від регіону виробництва молочки і від якості кінцевого продукту, на яку впливають санітарні умови ферми, правильне доїння корів, зберігання молока, охолодження і транспортування.
Про це повідомляє Державна служби статистики.
З початку року сільськогосподарські підприємства виробили 2,53 млн тонн молока (на 0,5 % більше), господарства населення — 6,14 млн тонн (на 5,9 % менше).
Регіонами-лідерами за кількістю молока за одинадцять місяців 2020 року стали Полтавська, Вінницька та Хмельницька області.
Так на Полтавщині було вироблено 681,3 тис. тонн молока, у Вінницькій області 678,8 тис. тонн, а на Хмельниччині — 609,1 тис. тонн.
В той же час статистика говорить і про те, що обсяг молочки зменшується у певних областях України. Так, найменші обсяги виробництва молока за вказаний період зафіксовано у Луганській — 103,8 тис. тонн, Донецькій — 143,8 тис. тонн та Запорізькій — 190,5 тис. тонн областях. У цих регіонах показники виробництва молока зменшилися від 3,9 % до 11,2 %.
Джерело: agronews