Винищувачі F-22 Raptor ВПС США успішно виконали вправу "гаряча заправка" з паливного бака літака C-130J Hercules на базі ВПС Андерсен, Гуам.
Згідно з недавнім прес-релізом ВПС, транспортний літак C-130J Super Hercules провів “гарячу заправку” пари F-22 Raptors з використанням системи повітряної доставки палива (ABFDS), щоб бути менш передбачуваним для можливих супротивників.
Вправа “гаряча заправка” дає можливість відновити і перемкнути винищувачі F-22 на іншу місію без відключення двигуна або втрати джерела повітря, що відбирається і необхідного для перезапуску двигунів. Це одна з можливостей, яка дуже затребувана в бойових умовах.
Згідно Кишеньковому керівництву з управління паливом для повітряних експедиційних сил, ABFDS – це повітряна система доставки палива, яка дозволяє літакам швидко доставляти паливо в місця, розташовані поруч з лініями противника або позаду них. Ця система зазвичай встановлюється на C-130, але може використовуватися на C-5 Galaxies і C-17 Globemaster III.
«Операції по “гарячій заправці” з використанням ABFDS є відносно новим явищем», – сказав Стів МакКлюр, функціональний керівник командування Тихоокеанських ВВС. «Основна конструкція системи ABFDS – це дозаправка або транспортування великої кількості палива в балони в аварійній ситуації. У системи є можливість заправляти літаки, і так було завжди, але ми посилили це».
Система ABFDS складається з двох балонів з повітряним міхуром на 3 000 галонів, двох насосних модулів, лічильника і шлангів. Вона також здатна подавати 600 галонів в хвилину за допомогою одного насоса або 1200 галонів в хвилину за допомогою обох насосів.
Якщо у пілотів закінчується паливо і вони не можуть приземлитися на аеродромі, з якого вилетіли, тому що він знаходиться під атакою або має бойові пошкодження, пілоти можуть податися в інше місце, знаючи, що вони можуть отримати дозаправку.
Вправи «гаряче крісло» і «гаряча заправка» полягають у передачі винищувача, що приземлився, від одного пілота іншому буквально відразу після посадки з одночасною дозаправкою літака паливом. Такі тренування, за задумом ВПС США, сприяють суттєвому збільшенню частоти бойових вильотів.
Джерело: Defence-blog