Стрічка новин
Сьогодні
15 Листопада 2024

Коротка історія золота

11 Листопада 2020, 16:47
no image

Золоті ювелірні прикраси, що ви носите сьогодні, взагалі-то, мають неземне походження. Золото – позаземне, утворилося через більше, ніж двісті мільйонів років після утворення Землі, внаслідок її бомбардування метеоритами. Формування золота – це результат зіткнення нейтронних зірок.

Більшість найважчих елементів, знайдених на землі, таких як золото, були сформовані завдяки вибухам зірок, що мають назву супернові. Золото можна знайти навіть у океані, що містить приблизно 20 мільйонів тон цього металу у розчиненому вигляді (але екстремально мала концентрація робить його видобування надто дорогим).

Найбільш ефективним, з точки зору витрати коштів, шляхом видобування золота є видобування його із земної кори. На ранніх стадіях видобування золото може бути виявлене у неоднорідностях земної кори, так званих аномаліях. Гірничий магнат Марсель Сандерс, співвласник декількох ліцензій на гірничу розвідку золота на загальній площі у 51 тисячу гектарів, каже, що пошук золота схожий на пошук голки у стозі сіна, оскільки лише одна з десяти тисяч аномалій є корисною і лише одна зі ста тисяч варта видобування.

Золоторудні аномалії можуть бути включеними у гірську породу, змішаними із іншими металами, або розсипним золотом і золотими самородками. Найбільший самородок золота знайдений до сьогодні мав вагу 78 кг., і був названий «Ласкаво просимо, незнайомцю». Золото – це рідкісний та цінний м’який хімічний елемент, що має позначення Au і атомний номер 79, що робить його одним з елементів з найбільшими атомними числами, що зустрічаються у природі.

Атомна маса золота дорівнює 196,96657 дальтонів, що робить його одним з найважчих елементів знайдених на землі (воно у 20 разів щільніше за воду та майже у чотири рази щільніше за залізо). Температура плавлення золота дорівнює 1064°C, а температура кипіння – 2700°C, це важливо знати, оскільки це допомагає нам дізнатись пробу золота. Тим не менш, Марсель Сандерс каже, що є кращі шляхи дізнатися пробу, такі як тести, у яких використовуються рентгенофлуоресцентні спектрометри.

Золото вперше видобули тисячі років тому, навіть до будівництва Єгипетських пірамід. Першою цивілізацією, яка використовувала золото у якості грошей, було королівство Лідія на заході Туреччині, що існувало у 700 році до нашої ери. Через століття золото стало загальновживаною формою грошей, яку використовували у всьому світі.

Зв’язок між золотом та банкнотами був відомий як золотий стандарт, та був розірваний у 1931 році, отже зараз ви не можете обміняти ваші банкноти на золото. Однак, більшість людей може не знати, що переважна частина золота видобувається сьогодні внаслідок дуже небезпечних та отруйних через використання високо отруйних хімікатів, таких як ртуть та ціанід, процесів, для відділення золота від домішків.

Ціанід використовується для вихоплювання золота із зернистої золотої руди, яка являє собою брудну напіврідку суміш, так званий шлам. Відпрацьованого шламу позбуваються, що зазвичай призводить до нанесення шкоди навколишньому середовищу. Марсель Сандерс працює над розробкою нетоксичних гібридних комбінатів, що будуть видобувати золото з його копалень без використання ртуті та ціаніда.

Метою є обробка кількості золотих мінеральних ресурсів, що еквівалентна вазі 20 автівок, що, в свою чергу, приблизно еквівалентно майже 1% річного видобутку золота у світі, або 0,00018% запасів усіх золотих копалень на сьогодні. Весь обсяг золота видобутого на сьогодні дорівнює близько 190 тисяч тон, що еквівалентно трьом заповненим басейнам олімпійського розміру, що, в свою чергу, робить золото дуже цінним, унікальним та рідкісним металом.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті