Стрічка новин
16 Листопада 2024
Сьогодні

Пандемія коронавіруса посилює демографічну кризу в Японії

27 Жовтня 2020, 9:55
no image

Падіння числа вагітностей і шлюбів в Японії під час пандемії коронавіруса, ймовірно, посилить демографічну кризу в швидко старіючій країні.

В Японії найстаріше суспільство в світі: очікується, що до 2050 року більше 35% її населення буде в віці 65 років і старше, що створює ризики для економічного зростання і виснажує державні фінанси.

«Я вважаю, що поширення коронавіруса змушує багатьох людей турбуватися про вагітність, пологи і виховання дітей», – заявив на прес-конференції в п’ятницю міністр з реагування на зниження народжуваності в Японії Тетсуші Сакамото.

Нещодавно опубліковані офіційні дані показали, що кількість зареєстрованих вагітностей за три місяці знизилася на 11,4% в порівнянні з роком раніше, а кількість шлюбів за той же період знизилася на 36,9%. Різке скорочення кількості шлюбів має значення, тому що більшість дітей в Японії народжуються в шлюбі.

«Це дуже серйозно, тому що негативні наслідки можуть зберегтися, а економічний спад призведе до меншої кількості шлюбів, а потім і до меншої кількості народжуваних дітей», – сказав Хідео Кумано, головний економіст Dai-ichi Life Research Institute.

Пандемія посилила існуючу раніше тенденцію до зниження народжуваності, яку колишній прем’єр-міністр Сіндзо Абе назвав «національною кризою». Народжуваність в 2019 році знизилася на 5,8% до 865000 немовлят, що є найнижчим показником за всю історію.

Японська педіатрична асоціація попередила, що падіння народжуваності може бути прискорене на десять років через пандемію – тенденція, яка може не тільки знищити педіатричну медицину, а й мати далекосяжні наслідки.

Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світової економіки на рівні 5,2% в 2021 році, але очікує, що зростання в Японії складе 2,3%.

Недавнє опитування, проведене газетою Nikkei, показало, що більшість з 22 опитаних економістів очікують, що японська економіка не повернеться до рівня, що передував пандемії, до 2024 року.

Політики щосили намагаються впоратися з кризою, покриваючи лікування безпліддя медичним страхуванням і подвоюючи верхню межу одноразової державної допомоги для молодят до 600 000 ієн (5726 доларів США).

«Є різні прогнози щодо того, що станеться, якщо народжуваність продовжить падати, але одне можна сказати напевно. Існуючі системи, в тому числі система соціального забезпечення, більше не будуть працювати», – сказав Reuters Масаджі Мацуяма, колишній міністр, який курирує проблему зниження народжуваності.

«Це буде криза, в якій на карту буде поставлено саме існування нації, якою ми її знаємо».

Джерело: Reuters

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті