Китай як і раніше прихильний переходу до електрифікації, що є частиною довгострокової стратегії.
У той час як вплив COVID-19 на автомобільний ринок Китаю був значним, вже є ознаки його відновлення. Реакція країни на кризу демонструє прихильність новим технологіям, сигналізуючи про те, як криза може створити стійкість в майбутньому.
Вплив на економіку
Негативний вплив COVID-19 стає все більш значним. Станом на 28 травня було зареєстровано 5,7 мільйона підтверджених випадків COVID-19, в тому числі 356 000 летальних випадків, за даними ВООЗ. Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду в квітні, заходи громадської охорони здоров’я щодо запобігання поширення вірусу серйозно підірвали ділову активність і міжнародні поїздки. В результаті, згідно з прогнозами, світова економіка різко скоротиться на 3,0% в 2020 році з падінням на 1,2% для Китаю.
Автомобільний сектор є однією з провідних галузей економіки Китаю і основним роботодавцем. Наприклад, в 2019 році автомобільний сектор забезпечив 9,6% від загального обсягу роздрібних продажів споживчих товарів. На сектор також припадало близько 10% від загальної зайнятості в Китаї (якщо враховувати весь ланцюжок створення вартості).
У Китаї так звані «5-6-7-8-9 Characteristics» описують приватну економіку, яка включає приблизно 50% податків, 60% ВВП, 70% технологічних інновацій, 80% зайнятості в містах і 90% від загального числа компаній.
COVID-19 наклав значний тягар на малі і середні підприємства, найбільш вразливу групу в Китаї під час цієї кризи. Це вплив було відзначено в першому кварталі продажів автомобілів в Китаї. За даними Китайської асоціації автовиробників ( CAAM ), продажі легкових автомобілів за цей період скоротилися на 42,4% в річному численні. SAIC, один з найбільших китайських виробників, повідомив про падіння на 44,9% з початку року в квітні. Спільні підприємства SAIC-Volkswagen і SAIC-General Motors, які складають більшу частину обсягу продажів, упали в річному численні на 50,4% і 47,7% в річному численні з січня по квітень відповідно.
Стимули і плани щодо нових енергетичних транспортних засобів
Для стимулювання автомобільного ринку було прийнято кілька урядових заходів. У 10 містах запущені заохочувальні схеми. Наприклад, Гуанчжоу оголосив про субсидії в розмірі 10 000 юанів на автомобілі з новою енергією, продані в період з березня по кінець грудня. Крім того, субсидія на рівні штату для транспортних засобів на новій енергії, яку планувалося припинити до кінця 2020 року, була продовжена до 2022 року.
Крім того, були прийняті нові зобов’язання щодо інвестицій в інфраструктуру. Державна електромережа планує побудувати 78 000 зарядних станцій вартістю 2,7 млрд юанів у 2020 році.
Ознаки пожвавлення
З поступовим відновленням діяльності галузі продажу автомобілів починають відновлюватися. Роздрібні продажі нових легкових автомобілів в березні виросли, як повідомляє Китайська асоціація легкових автомобілів (CPCA). У той час як в лютому було продано всього 250 000 одиниць, кількість в березні була в чотири рази більшою.
Китай може послужити прикладом відновлення для великих економік, здатних стримати поширення вірусу і повернути своїх громадян до роботи.
Незважаючи на значний вплив COVID-19 на автомобільну промисловість Китаю, потенціал ринку як і раніше досить великий. Очікується, що Китай, як і раніше, стане найбільшим автомобільним ринком.
Джерело: Weforum