Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

На орбіту для спостереження за екзопланетами вивели новий космічний телескоп (ВІДЕО)

19 Грудня 2019, 12:40
no image

Очікується, що телескоп буде спостерігати за планетами за межами нашої сонячної системи.

Новий космічний телескоп тільки що запустили на навколоземну орбіту. Очікується, що він дасть безпрецедентний погляд на деякі з 4000 загадкових планет, виявлених вченими за межами нашої сонячної системи.

Спочатку запуск супутника CHAPActerizing ExOPlanets (CHEOPS) планувався у вівторок вранці з Куру, Французька Гвіана. Однак всього за 1 годину 25 хвилин до старту послідовність автоматичного запуску ракети “Союз-Фрегат”, призначеної для доставки його в космос, була перервана.

Після заміни несправного обладнання пускова установка і її вантаж були успішно вивезені в 5:54 ранку за місцевим часом в середу вранці. Ракета також несла італійський оборонний супутник і п’ять наноспутників, званих CubeSats.

CHEOPS прагне ближче познайомитися з екзопланетами (термін для світів поза нашої сонячної системи), меншими, ніж Сатурн. Об’єктив камери, діаметр якого становить 32 сантиметри, призначений для вивчення розмірів і маси відомих екзопланет. Важливо відзначити, що CHEOPS також буде шукати атмосферу в цих далеких світах, що є обов’язковою вимогою для життя на будь-якій планеті.

«CHEOPS допоможе нам розкрити таємниці цих захоплюючих світів», – сказала в прес-релізі Кейт Ісаак, фізик з телескопічною команди Хеопса.

Новий інструмент для вивчення екзопланет

Як і інші космічні телескопи, CHEOPS буде спостерігати за крихітними провалами в яскравості зірок, викликаними проходять перед ними планетами – так званими транзитами. Однак, на відміну від попередніх телескопів, CHEOPS не скануватиме небо на предмет небачених раніше проходів. Замість цього він зосередиться на яскравих зірках, які, як відомо вченим, мають планети розміром між Землею і Нептуном на своїй орбіті.

транзитні екзопланети

Вимірюючи радіус і масу цих планет, що проходять між Землею і їх зірками, CHEOPS дозволить вченим з’ясувати, чи є світи газоподібними, як Нептун, або кам’янистими, як Земля.

Космічний телескоп також може визначити, чи є на деяких планетах атмосфера. Це може дозволити світів підтримувати рідку воду (і, отже, інопланетне життя) на своїх поверхнях.

земна атмосфера

Це зображення з Міжнародної космічної станції показує шари атмосфери Землі, які утримують досить тепла, щоб планета могла підтримувати рідку воду. НАСА / Центр космічних польотів ім. Маршалла

Крім того, CHEOPS буде шукати будь-які планети, які могли пропустити минулі телескопи в відомих зоряних системах, і намагатися розрізнити видимі особливості, такі як кільця або місяця.

Вся ця інформація допоможе вченим ідентифікувати планети, які майбутні телескопи могли б вивчити на предмет ознак життя.

CHEOPS – перша з «місій S-класу» Європейського космічного агентства, вартість якої складе менше 50 млн євро. Крім спостережень, які вже заплановані, ЄКА виділить 20% часу роботи телескопа вченим, які подали заявки на використання його для конкретних проектів.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті