Найбільші австралійські видавництва протестують проти законодавства, що обмежує свободу слова
Найбільші австралійські видавництва в понеділок, 21 жовтня, випустили перші сторінки газет з нібито закресленим (відрецензованим) матеріалом в знак протесту проти австралійського законодавства, що обмежує свободу преси. Про це повідомляють Колін Пакхам і Джонатан Барретт у виданні Reuters
В Австралії немає конституційних гарантій свободи слова, хоча уряд додав положення про захист інформаторів при посиленні законів про боротьбу зі шпигунством в 2018 році. Представники засобів масової інформації повідомляють, що свобода преси залишається обмеженою.
На думку представників ЗМІ, парламент давно приймає закони, які обмежують право громадськості знати, що уряд зробив від його імені. «Журналістика є фундаментом нашої демократії», – повідомив в офіційній заяві виконавчий директор профспілки журналістів Пол Мерфі. «Журналістика існує для того, щоб ретельно аналізувати дії влади, проливати світло на правопорушення і залучати уряд до відповідальності», – йдеться в заяві.
Протест австралійських газет був спрямований на те, щоб здійснити тиск на уряд з метою надання журналістам можливості доступу до конфіденційної інформації і забезпечення свободи преси.
Проблема свободи преса стала найбільш актуальною після того, як поліція провела рейди в головному офісі Австралійської радіомовної корпорації (ABC) і в будинку редактора News Corp за підозрою в отриманні державної секретної інформації. Рейди, в ході яких поліція перевірила близько 9000 комп’ютерних файлів компанії АВС і ящик жіночої нижньої білизни редактора News Corp, викликали міжнародний осуд.