Стрічка новин
Сьогодні
24 Листопада 2024

Вченим вдалося видалити ВІЛ з організму мишей

10 Липня 2019, 19:15
u voditelya gruzovika iz myanmy obnaruzhen neobychnyj virus immunodeficita cheloveka e1562763889316 Економічні новини - головні новини України та світу

Американським вченим вдалося видалити вірус ДНК ВІЛ-1 з генома мишей, що стало великим проривом в області науки, а вчені стали на крок ближче до пошуку ліків боротьби з вірусом в організмі людини.

Щоб домогтися цього, дослідники використовували інструмент для редагування генів CRISPR-Cas9 в поєднанні з експериментальним препаратом для видалення вірусу з геномів тварин. Це інноваційний метод, який може стати шляхом до пошуку ліків від смертельної інфекції. У сучасному світі максимальне лікування ВІЛ-інфекції зводиться до того, щоб запобігти розмноженню вірусу. Однак на сьогоднішній день повністю видалити його з організму людини неможливо. ВІЛ інтегрується в геноми клітин імунної системи, де він може приховувати недіючі і недоступні антиретровірусні препарати, що означає, що він здатний відновлюватися і розмножуватися, викликаючи розвиток СНІДу.

Дослідницька група використовувала нову систему редагування генів, що використовує технологію CRISPR-Cas9 в поєднанні з недавно розробленою методикою ART, званої уповільненим вивільненням тривалої дії або LASER ART, яка націлена на вірусні кишені, де вірус може знаходитися в стані спокою і знижувати реплікацію ВІЛ протягом тривалих періодів часу. Попереднє дослідження показало, що редагування генів не може саме по собі очищати ВІЛ від геномів, але, комбінуючи його з новим антиретровірусних препаратом, дослідники сподівалися, що воно стане більш ефективним.

Щоб побачити, чи буде комбінація технологій CRISPR і LASER ART ефективна проти ВІЛ, дослідники відібрали мишей, клітини яких найбільш схожі на людські і чутливі до ВІЛ-інфекції. Коли миші були заражені, їх лікували LASER ART, а потім CRISPR-Cas9. Результати показали, що у однієї третини інфікованих мишей відбулася повна елімінація ДНК ВІЛ. Тепер вчені позначили для себе чіткий план дій, плануючи проводити подальші дослідження на приматах або навіть на людях-добровольцях.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті