Цвіль, колонізувала МКС, може абсолютно нормально жити в умовах відкритого космосу. До таких висновків прийшли вчені в ході нового дослідження.
В ході конференції Astrobiology Science Conference, що проходила в Сіетлі з 24 по 28 червня, дослідники розповіли про унікальні властивості цвілі. За словами вчених, багато видів мікроорганізмів, включаючи цвілеві гриби, живуть на внутрішній стороні космічної станції ще з початку її експлуатації.
Було встановлено, що на станції «Мир» найбільше проросли організми пеніцилінового ряду і ряду кандида. Також зустрічалися Rhodotorula mucilaginosa і аспергілли. Фахівці Німецького центру авіації та космонавтики під керівництвом Марти Кортез поселили суперечки пеніцилінів і аспергиллов в такі умови, які майже повністю відповідають умовам відкритого космосу.
В процесі експерименту цвіль пройшла ряд випробувань. Її опромінювали рентгенівським випромінюванням, впливали на неї важкими іонами, а також короткими хвилями ультрафіолету. У підсумку, виявилося, що гриби абсолютно нормально перенесли рентгенівське опромінення в дозі 1 000 Грей, а опромінення важкими іонами – в 500 Грей. Такі дози в100 і 50 разів перевищують смертельну дозу опромінення для людей.