9 корисних звичок, що продовжують життя
Завдяки розвитку медицини в останні десятиліття тривалість життя людини зросла. Але існують і інші чинники, які допомагають нам прожити довше.
Зелені овочі. Вживання зелених овочів пов’язано зі зниженням ризику серцево-судинних хвороб.
Більше активності. Чим більше в житті людини епізодів фізичної активності, тим міцніше здоров’я і довше життя.
Швидка ходьба пішки. Дослідження показують, що темп пішої ходи прямо пов’язаний з тривалістю життя. Вчені з Університету Сіднея з’ясували, що ходіння в швидкому темпі зменшує ймовірність передчасної смерті на 24%.
Подружнє щастя. В ході спостережень більш ніж за 4 400 гетеросексуальними хлопцями протягом 8 років вчені з’ясували, що прагнення подарувати щастя своєму чоловікові робить позитивний вплив не тільки на його життя, але і на тривалість життя його другої половинки.
Тимчасове голодування. Періоди голодування, які мають на увазі, наприклад, утримання від їжі протягом одного дня в тиждень, збільшують тривалість життя за рахунок впливу на певні гени.
Низькокалорійна дієта. Дотримання дієти з низьким вмістом калорій прямо продовжує тривалість життя, а переїдання призводить до ожиріння, діабету і хвороб серця.
Велосипедна їзда. Французькі вчені виявили, що учасники знаменитий велогонки «Тур де Франс» мають в цілому більш тривалої тривалістю життя, в порівнянні з тими, хто на велосипедi не катається.
Поменше телевізора. Якщо ви старше 25 років, то буде розумним обмежити час, проведений перед телевізорами, як показало дослідження вчених з Квінслендського університету в Австралії.
Прогулянки на природі. Спостереження за 3 000 чоловік у віці від 70 до 90 років протягом 25 років показали, що ті з них, хто гуляв 2-5 разів на тиждень, жили довше за інших.
Джерело: MedikForum