Стрічка новин
Сьогодні
24 Листопада 2024

Вчені створили гематоенцефалічний бар'єр на чіпі

12 Червня 2019, 13:18
no image

Учені поки не можуть створити живу копію людського мозку.

Але дослідники з ізраїльського університету імені Бен-Гуріона і медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі зробили щось майже вражаюче: на чіпі вони дублювали гематоенцефалічний бар'єр (BBB) ​​пацієнтів, використовуючи власні клітини людей. Чіп BBB функціонує так само, як і у пацієнта. BBB блокують токсини і інші сторонні речовини в кровотоці від попадання в мозок.

Однак BBB також може запобігти потраплянню потенційно терапевтичних ліків в мозок. Група міжнародних вчених збирала клітини крові у окремих осіб і генетично модифікувала в стовбурові клітини, які вони використовували, щоб зробити нейрони, клітини кровоносних судин і клітини підтримки BBB.

Вони помістили ці різні типи клітин в мікрожідкостние чіпи, які імітують середу, в якій клітини взаємодіють один з одним і з кров'ю.

Живі клітини утворювали функціонують ВВВ, які блокували вхід певних ліків. Важливо відзначити, що коли BBB-чіп був отриманий з клітин пацієнтів з синдромом Аллана-Херндона-Дадлі або хворобою Хантінгтона, бар'єр функціонував так само, як і у пацієнтів з цими захворюваннями.

Хоча вчені і раніше створювали гематоенцефалічний бар'єр поза організмом, дослідники сказали, що, на їхню думку, вперше така структура була створена з індукованих плюрипотентних стовбурових клітин, які були отримані від пацієнта, відповідали ДНК пацієнта і мали характерний дефект хвороби пацієнта. «Цей підхід дозволяє прогнозувати найбільш відповідні ліки для мозку на індивідуальній основі», – кажуть автори проекту.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті