Кабінет міністрів України затвердив нові правила з розслідування нещасних випадків на виробництві. Тепер при розслідуванні нещасних випадків працівників перевірятимуть на наявність в організмі потерпілого алкоголю і наркотичних засобів, а відповідальність за допуск співробітника в нетверезому або неадекватному стані на робоче місце за новими правилами частково лежить і на роботодавцеві. Тому роботодавці змушені будуть перевіряти своїх робочих на наявність алкоголю або наркотиків в крові
Кабінет міністрів України затвердив нові правила з розслідування нещасних випадків на виробництві. Правила представлені в «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і інших інцидентів, пов’язаних з професійною діяльністю»
Затверджений порядок поширюється і на ті нещасні випадки, які сталися з працівниками, які працюють без контракту, тобто по «прихованому» працевлаштуванню. У таких ситуаціях буде проводитися спеціальне розслідування Державною службою України з питань праці.
У новий Порядок також включено при проведенні розслідування нещасних випадків на виробництві обов’язкове проведення огляду працівників на наявність в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних засобів, отруйних чи токсичних речовин. Раніше ж подібний аналіз був необов’язковим, тому практично не проводився. Якщо ж результати обстеження покажуть, що співробітник працював в стані алкогольного сп’яніння, то за новими правилами нещасний випадок все одно буде вважається страховим, так як працівник не був усунений керівником від виконання роботи. Так що тепер відповідальність за допуск співробітника на робоче місце в алкогольному або неадекватному стані частково лежить і на роботодавцеві.
Розслідування нещасного випадку тепер буде відбуватися тільки на протязі трьох років з дня події. Оновлений Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і інших інцидентів, пов’язаних з професійною діяльністю, вступає в силу з 1 червня 2019 року.