Команда астрономів з Єльського університету стверджує, що вони виявили ще одну галактику, в якій мало або майже немає темної матерії.
Дослідники представили NGC 1052-DF4 (або DF4), ультрадіффузную галактику. Відкриття DF4 є незаперечним доказом того, що галактики практично не мають темної матерії, змінюючи поточний розуміння того, як утворюються галактики. Два роки тому та ж команда з Єльського університету представила своє відкриття NGC 1052-DF2 або DF2, першою відомою галактики, в якій практично немає темної матерії.
Відкриття було зустрінуте з похвалою і скептицизмом з боку наукового співтовариства. У той час як темна матерія все ще оповита таємницею, вчені вважають, що матеріал є невід'ємною частиною формування галактик і пояснює, чому деякі галактики поводяться певним чином. Деякі галактики навіть мають більше темної матерії, ніж звичайна матерія. Тепер команда представила не одне, а два дослідження, які доводять, що в DF2 практично немає темної матерії, і у всесвіті існує більше схожих галактик.
«Виявлення другої галактики, в якій практично немає темної матерії, настільки ж захоплююче, як і найперше відкриття DF2», – заявив Пітер ван Доккум, керівник групи і професор астрономії в Єльському університеті.
«Це означає, що шанси знайти більше цих галактик зараз вище, ніж ми думали раніше». Дослідники додали, що відкриття DF2 і DF4 є ще одним доказом, що підтверджує теорію темної матерії. Це доказ того, що темна матерія може існувати окремо від нормальної матерії. Астрономи планують з'ясувати, чому галактик не вистачає темної матерії і як часто вони зустрічаються у Всесвіті.