Стрічка новин
Сьогодні
25 Листопада 2024

Астрономи за допомогою телескопа Hubble вдруге в історії побачили "хрест Ейнштейна" (ФОТО)

19 Березня 2019, 14:20
no image

За допомогою ефекту космічної гравітаційної лінзи фахівці змогли побачити дуже далеку галактику, розташовану від нас на відстані 20 млрд світлових років.

Вдруге в історії всієї науки астрономи з Канарського інституту побачили явище під назвою «хрест Ейнштейна». Під цим поняттям мають на увазі отримання особливого гравітаційного лінзірованного зображення галактики, розташованої дуже далеко від нас. При чому, ця далека галактика повинна знаходиться по осі зору за величезною, але ближчою до нас галактикою.

20190319100504 3542 Економічні новини - головні новини України та світу

Даний знімок був отриманий за допомогою надпотужного телескопу Hubble. У Канарському інституті астрономи провели ретельний аналіз отриманого зображення.

На фото ви можете побачити, як ефект гравітаційної лінзи перетворює далеку галактику (ту, яка розташована на відстані 20 млрд світлових років від нас) в чотири зображення. Посередині ж розташувалася центральна галактика-лінза (ця галактика знаходиться на відстані 7 млрд світлових років від нас).

За допомогою природного лінзи-галактики вченим вдалося побачити далекий світ. Вона (лінза-галактика), як повідомляють астрономи, в 5 разів збільшила яскравість галактики, що знаходиться за 20 млрд світлових років від нас.

Даний «хрест Ейнштейна» дозволив вченим підтвердити, що в спостережуваному скупченні ще формуються зірки, а значить, воно досить молоде.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті