Нідерланди переведуть всю військову авіацію на біопаливо
Міністерство оборони Нідерландів оголосило про плани поступово перевести всю військову авіацію країни на польоти на біопаливі. В якості першого кроку військові почали закупівлі біопалива для авіабази в Леувардене. Там їм заправляють все винищувачі F-16 Fighting Falcon.
Військова авіація є найбільшим споживачем палива в усьому світі. Вважається, що переклад бойових літаків на біопаливо дозволить істотно знизити обсяги викидів вуглекислого газу, одного з основних факторів глобального потепління. Зокрема поступовим переходом всіх кораблів і військових літаків на біопаливо займаються США.
Згідно з повідомленням міністерства оборони Нідерландів, в середині січня 2019 року на авіабазу в Леувардене були поставлені 400 тисяч літрів біопалива, виробленого американською компанією World Energy з кухонних жирів. В даний час все винищувачі F-16, приписані до авіабази, літають на паливної суміші з 5 відсотків біопалива і 95 відсотків звичайного авіагасу.
Літаки виконують випробувальні польоти за підсумками яких частка біопалива в суміші буде збільшуватися. Згідно з планом голландського військового відомства, до 2030 року всі військові літаки країни будуть виконувати польоти на паливної суміші з 20-процентним додаванням біопалива, а до 2050-го – з 70-процентним вмістом альтернативного пального.
В даний час на озброєнні ВПС Нідерландів стоять 92 літака, включаючи 68 винищувачів F-16AM / BM, і 77 вертольотів.
Рішення про переведення всіх винищувачів авіабази на суміш вуглеводневої і біопалива було прийнято за підсумками випробувань, проведених в 2018 році. Тоді один з F-16 авіабази в Леувардене протягом двох тижнів виконував польоти на суміші з 5-відсотковим вмістом біопалива.
Раніше стало відомо, що пасажирський літак Boeing 787 Dreamliner авіакомпанії Etihad Airways вперше здійснив багатогодинний переліт на біопаливі, виготовленому з солерос. Баки лайнера були заповнені сумішшю звичайного авіаційного палива та біопалива з солерос в пропорції 1 до 1. На цій суміші літак виконав переліт з Абу-Дабі в Амстердам, провівши в повітрі більше семи годин.
Джерело: N + 1