Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Пенсія перетвориться в "втішний" приз, – економіст

13 Грудня 2018, 12:22
no image

Всесвітній банк вважає, що Україні не уникнути підвищення пенсійного віку. Експерт заявляє, що це традиційне вимога міжнародних кредиторів, так як для них головна мета, щоб в умовах обмежених ресурсів нашого бюджету найближчі 15 років Україна відправляла більшу частину грошей на виплату зовнішніх боргів.

Таку думку висловив в коментарі виданню "Економічні Новини" економіст Олексій Кущ. Він зазначає, що зовнішні кредитори хочуть, щоб максимально проходила десоціалізацію держави, щоб всі ресурси йшли на виплату кредитів.

"З 2020 по 2040 рік найбільш напружений період з виплати зовнішніх боргів. Після 2030 року стане трохи легше. Найближчі 10 років країна повинна працювати на виплату зовнішніх кредитів", – додав експерт.

Також Олексій Кущ вважає, що в Україні це призведе до соціального вибуху. "У нас в країні вихід на пенсію залежить від показника середньої тривалості життя. Потрібно розуміти, що українці не живуть, як європейці. В Європі середня тривалість життя 80 років. В Україні, на жаль, цей показник набагато менший. Підвищення пенсійного віку призведе до тому, що багато хто просто не будуть доживати до неї. Пенсія перетвориться на такий собі "втішний" приз. ", – резюмував економіст.

Він уточнює, що український уряд у своїй збоченій пенсійну реформу, яка була проведена, відмовилося від такого "токсичного" поняття, як пенсійний вік, і пішло по шляху жонглювання з поняттям мінімального страхового стажу, який потрібен для виходу на пенсію.

"Страховий стаж завуальовано передбачає збільшення термінів виходу на пенсію. Щоб вийти на пенсію потрібно мати 35 років стажу. З урахуванням того, що 90-е і 2000-е роки були провальними з офіційним працевлаштуванням, набрати необхідний трудовий стаж людина зможе до 65-ти років і вище ", – підкреслив Кущ.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті