Вчені американського департаменту охорони здоров'я виявили докази взаємозв'язку між забрудненням повітря і народжуваністю
Всесвітня організація охорони здоров’я вважає забруднення повітря найбільшої в світі екологічної небезпекою для здоров’я, і вчені все ще оцінюють повний обсяг шкоди.
У Каліфорнії в період з 2001 по 2011 рік закрилися вісім електростанцій, що спалюють вугілля і нафту. Станції були розкидані по всьому штату: на півночі, по затоці Гумбольт, до південного кордону, в Брауліо. Як і всі електростанції, вони викидали в повітря тверді частинки, діоксид сірки (SO2), свинець та інші сполуки.
Коли електростанції закрилися, рівні забруднення в околицях знизилися разом з рівнями оксиду азоту. І вже через рік після їх зупинки рівень народжуваності в околицях значно збільшився.
Закриття електростанцій було, в деякому роді, природним експериментом, що дозволяє отримати рідкісну можливість оцінити ефект зникнення шкідливих речовин з навколишнього середовища. Отримане дослідження продемонструвало нову проблему суспільної охорони здоров’я – зв’язок між поганою якістю повітря і скороченням народжуваності.
«Ми отримали доказ того, що між забрудненням повітря і народжуваністю є прямий зв’язок», – говорить автор дослідження Джоан Кейсі, доктор зі Школи громадської охорони здоров’я Каліфорнійського університету в Берклі.
Забруднення повітря вбиває мільйони людей в рік і Всесвітня організація охорони здоров’я вважає брудне повітря найбільшим в світі екологічним ризиком для здоров’я.
Одрі Гаскінс, дослідник з Гарварду вивчив вплив екологічних впливів, таких як забруднення повітря, на жінок, що піддаються процедурам штучного запліднення.
У дослідженні, опублікованому в червні, Гаскінс виявив, що жінки, які перенесли ЕКО, і які жили ближче до основних дорогах і, отже в умовах з більш забрудненим повітрям, мали нижчу ймовірність успішної імплантації ембріонів і виношування здорових дітей. Дослідження, проведене в 2010 році, дало аналогічні висновки: у жінок були нижчі шанси на успішну вагітність після ЕКЗ, якщо вони більше піддавалися впливу забруднювачів повітря, зокрема, діоксиду азоту.
Штраті Махалінгайя, доцент кафедри епідеміології, акушерства і гінекології в Медичній школі Бостонського університету, виявив зростання рівня безпліддя у жінок, що живуть ближче до доріг. Вплив забруднення повітря також збільшує фрагментацію ДНК сперми, що може привести до безпліддя у чоловіків.