Ми так сильно міняємо клімат, що дуже скоро зіткнемося з апокаліптичними наслідками
Земля нагрівається так швидко, що більшість експертів згодні з необхідністю негайно зменшити рівень вуглекислого газу в атмосфері
У новій доповіді національних академій наук, інженерії та медицини викладаються різні варіанти того, як це зробити.
Автори стверджують, що розробка цих технологій вимагає масштабних інвестицій з боку уряду – і фінансування має розпочатися негайно.
Руйнівні урагани стають все більш частими, 12 з 15 найбільших лісових пожеж в історії Каліфорнії відбулися за останні два десятиліття, і такі міста, як Кейптаун, Південна Африка, відчувають серйозну нестачу води. Це не збіг.
Такі небезпечні погодні явища пов’язані з викидами вуглекислого газу.
За всю історію людства, ще ніколи в атмосфері не було такої кількості СО2, як сьогодні
Недавній доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) пророкує, що підвищення температури на півградуса, яке, за прогнозами, станеться до 2040 року, призведе до сильної посухи, ще більш сильним ураганів і загибелі більшості коралових рифів. Ці зміни можуть викликати масштабні міграції людей і масові вимирання тварин.
Дослідження, проведене вченими з Національних академій наук, інженерії та медицини (NAS), пропонує план розробки так званих «технологій з негативними викидами» (термін для способів видалення СО2 з атмосфери) і основні варіанти які мають по суті необмежені можливості для зниження рівня вуглецю в атмосфері.
Як “збирати” і зберігати вуглекислий газ
Згідно з нещодавньою доповіддю МГЕЗК, скорочення викидів CO2 протягом наступних кількох десятиліть вже не буде достатнім для повного припинення зміни клімату.
«Більшість зусиль щодо пом’якшення наслідків зміни клімату спрямовані на зниження темпів, за допомогою яких вуглець потрапляє в атмосферу. Ми зосередили увагу на зворотних технологіях, які “дістають” вуглець з повітря і повертають його в екосистеми і землю », говорить Стівен Пакала, професор Прінстонського університету.
Автори розглянули різні стратегії. Як описала його Кейт Гордон, співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету, підходи варіюються «від буквальною посадки дерев і сільськогосподарських методів, які допомагають утримати вуглець в землі, аж до інженерних технологічних рішень, які фактично” всмоктують “вуглець безпосередньо з атмосфери».