Дослідники з Університету Тафтса в Массачусетсі створили тривимірну модель тканини людини, яка імітує «структурні і функціональні особливості мозку»
Вчені з Університету Тафтса в Массачусетсі створили тривимірну модель тканини людини, яка імітує «структурні і функціональні особливості мозку» і демонструє «нейронну активність».
Раніше, клітини мозку вирощувалися в двовимірних моделях, але їм бракувало складності природної нейронної мережі.
У тривимірних моделей, які були успішно вирощені, до сих пір був відсутній ключовий інгредієнт – нейрони, отримані від живих людей.
Важко переконати кого-небудь розлучитися з мозковою тканиною, чи не так? А як щодо частинки шкіри?
І з досягненнями в технології стовбурових клітин, вчені змогли працювати над створенням нового мозку з індукованих людиною плюрипотентних стовбурових клітин (iPSC), які можна взяти навіть зі шкіри.
Вчені можуть використовувати в майбутньому клітини пацієнтів з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, щоб вивчити причини їх виникнення та способи лікування.
У той час як інші вчені використовували iPSCs для створення «мозкових органоїдів», мозок Тафтса має пористу структуру, яка дає нейронам необхідні поживні речовини.
«Зростання нейронних мереж в моделях тривимірних тканин стійкий і дуже послідовний, незалежно від того, чи ми використаємо клітини здорових людей або клітини пацієнтів з хворобою Альцгеймера або Паркінсона», – говорить Вільям Кантелу, один з авторів дослідження.
Команда вчених планує в майбутньому зробити свою модель ще більш складною, і вивчити взаємодії, які пов’язані з навчанням, пластичністю і дегенерацією.