Китай виступав проти американських санкцій, спрямованих на Іран, але змушений скорочувати поставки в очікуванні другого раунду обмежувальних заходів
Найбільші нафтові компанії Китаю відмовилися від іранської нафти в листопаді, побоюючись другого раунду антиіранських санкцій США.
Про це повідомив The Wall Street Journal.
За інформацією видання, Банк Куньлунь, яким володіє одна з нафтових компаній (CNPC), повідомив іранським контрагентам про припинення співпраці з 4 листопада. Саме в цей час санкції США, що зачіпають паливно-енергетичний комплекс, вступлять в силу. Через цей банк йшла основна частина виплат: майже 600 тис. Барелів на день Китай закуповував раніше в Ірані.
За припущеннями аналітиків, таке рішення могло бути прийняте не тільки в зв'язку з санкціями, а й планами Саудівської Аравії щодо збільшення нафтового видобутку на тлі прагнення зам'яти скандал з резонансним вбивством журналіста в Туреччині. Це посилило становище Ірану.
З травня, коли американський президент заявив про введення санкцій, видобуток нафти скоротився на 500 тисяч барелів. Закупівлі припинили робити Франція і Іспанія, згортають партнерство італійські компанії Saras і Eni. Зниження закупівель нафти допоможе США створити економічний бар'єр навколо Ірану.
Нагадаємо, причиною оголошення санкцій Дональд Трамп назвав вихід Ірану з ядерної угоди. США вважають, що Іран продовжує займатися розробкою ядерної зброї. За допомогою обмежувальних заходів Штати сподіваються вплинути на Іран і змусити його змінити поведінку.