Найчастіше в сусідні країни на роботу їдуть чоловіки середнього віку, які бажають працювати на будівництвах або ж влаштується водієм
В українських заробітчан, які вже давно заполонили сусідню Польщу, в європейську державу кинулися і білоруси. Раніше (приблизно до 2015 року) вони найчастіше працювали в Росії, але після того як обвалився рубль, почали шукати нові країни з більш стабільною роботою і валютою.
У Deutsche Welle написали про те, що в 2015 -2017 роках кількість білорусів, які отримали робочі візи в Польщу, стало більше відразу в сім разів! За цей невеликий період було видано до 35 тисяч віз. Крім того, число працевлаштованих за спрощеним порядком збільшилася з 4 тис. До 58 тисяч. Найчастіше за візами звертаються саме чоловіки (85 відсотків), які влаштовуються на будівництва або ж шукають себе в транспортній галузі. Трудяги з Білорусі обирають Гранск, Варшаву і Познань. А ось жінки з цієї країни поки рідше вибираються в Польщу, хоча в майбутньому їх кількість істотно зросте. Крім того, в Польщі прогнозують, що в майбутньому буде зростати кількість молоді, яка має намір залишатися жити в європейській країні. Зараз вже вчиться близько п'яти тисяч білоруських студентів.
Нагадаємо, раніше міністр соціполітікі України Андрій Рева заявив про те, що українцям не варто розраховувати на збільшення робочих місць і зарплат в сусідніх країнах. Разом з тим, уряд країни має робити всі необхідні кроки для того, щоб і в Україні можна було отримувати середню плату, яка б сильно не відрізнялася від зарплати в сусідніх країнах.