Угорські та американські вчені в рамках спільних досліджень виявили в корі головного мозку людини новий загадковий тип нейронів, про існування яких раніше навіть не здогадувалися.
Новий тип нейронів був знайдений під час вивчення кори великих півкуль людського мозку. Він отримав назву rosehip cells (клітини шипшини), адже візуально він дуже схожий на цю рослину.
Як з'ясувалося, можливість роботи виявлених интернейронов залежить від ГАМК (гамма-аміномаслянная кислота). Ця кислота виконує функцію гальмівного медіатора центральної нервової системи. Вона може самостійно утворюватися в організмі або надходити ззовні, наприклад, разом з ліками. ГАМК бере активну участь в процесах метаболізму в головному мозку, завдяки їй утилізується глюкоза, а з головного мозку усуваються токсичні продукти обміну.
Крім того, ГАМК справляє позитивний вплив на процеси пам'яті. А також, в її силах відновлювати кровообіг після його порушення (наприклад, після інсульту).
Нейрони rosehip cells є дуже цінним відкриттям, оскільки вони незвичайні не тільки своєю формою, але і тим, як вони взаємодіють з іншими типами нейронів.
Якщо порівняти організм людини з автомобілем, то нейрони будуть системою управління машини, а знайдені rosehip cells буде виконувати функцію гальм, і зупиняти авто в певному місці. Простіше кажучи, знайдені нейрони є дуже важливими, оскільки надають гальмівну дію на ті відділи мозку, на які інші нейрони подіяти не в змозі.