Зниження курсу гривні та інші фактори серйозно впливали на ринок кісточкових в Україні
М'який український клімат є сприятливим для вирощування затребуваних кісточкових фруктів. Зокрема, українські фермери заробляють на вишні, сливі і абрикосу. Інтерес до них з боку українського аграрного бізнесу постійно дуже великий через високу рентабельність цього виробництва. На сьогодні серйозно активізувалися поставки цих фруктів в європейські країни. Найбільше зацікавлені в закупівлях кісточкових останнім часом проявляє сусідня Польща.
Показники місткості ринку цих плодів, виражені в нацвалюті, останнім часом не відрізнялися особливою стабільністю. Аналіз ринку продемонстрував, що причина цього – це зниження курсу гривні і вплив інших факторів. Негативно на ринок впливали різні моменти. Це зниження купівельної спроможності споживачів в Україні через економічну кризу, втрата дерев на території, тимчасово непідконтрольною країні (серйозніше позначилася втрата великих абрикосових садів на окупованому кримському півострові), втрата напрямки експорту в РФ; контрабанда персиків і абрикос з Молдови, відсутність ринку землі сільгосппризначення.
Проте, аналіз ринку з 2017-го року демонструє, що цей ринок кісточкових пішов на траєкторію зростання. Рятувальний круг – різке збільшення попиту з боку поляків. Також, роль у збільшенні обсягу ринку кісточкових зіграло і підвищення доходів українців через поступове відновлення економіки країни.