У підсумкових документах нещодавніх самітів Північноатлантичного альянсу та Європейського союзу не лише підтверджуються євроатлантичні прагнення України, а й дається позитивна оцінка досягнень країни на шляху реформ.
Про це у своїй статті пише віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона вважає, що результати самітів матимуть значний вплив на майбутнє відносин України і Заходу, а отже – і на майбутнє нашої країни.
“20-й саміт Україна-ЄС та саміт НАТО, які відбулися минулого тижня в Брюсселі, мали в Україні значно менший резонанс, ніж історія з покаранням хорватських футболістів за гасло “Слава Україні!” та кампанія з обвалення рейтингу сторінки FIFA у Facebook. Політичним досягненням важко конкурувати з футбольними перемогами за увагу широкого загалу… Та значення цих самітів важко переоцінити. Бо на них Україні вдалося подолати щонайменше три сходинки на шляху до Європи”, – пише віце-прем’єр.
Автор констатує, що глави держав НАТО та ЄС, ставлячи підписи під підсумковими деклараціями самітів, дали однозначну оцінку діям Росії, що чинить агресію проти України та західних демократій.
“Захід залишився на засадничих, ціннісних позиціях в оцінці дій Росії – без натяку на будь-які компроміси, модальності та можливості двозначних трактувань. Умовна “партія умиротворення агресора”, яка ставала дедалі впливовішою в Європі протягом останніх двох років, відступила. Очевидно, це не остаточна її поразка. Але все ж таки відчутна”, – зазначає віце-прем’єр.
Вона також наголошує на важливості визнання учасниками обох самітів прагнень України до глибшої інтеграції в структури НАТО та Євросоюзу.
“Обидва саміти показали, що в питанні євроатлантичних прагнень України Захід здатен до консолідації – попри розбіжності та кризові процеси у відносинах між партнерами”, – пише Климпуш-Цинцадзе.
Особливу увагу лідери ЄС приділили результатам українських реформ, багато з яких проводяться в межах реалізації Угоди про асоціацію програми євроінтеграції та переходу на стандарти НАТО.
“Децентралізація і державне управління, держзакупівлі та охорона довкілля, прозорість державних підприємств і закон про нацбезпеку, початок реформування систем охорони здоров’я та пенсійного забезпечення – всі ці та інші реформи відображено в підсумковому документі”, – пояснює Кліпуш-Цинцадзе.
Профільний віце-прем’єр також позитивно оцінює перспективи секторальної євроінтеграції України, механізм якої схвалено на саміті ЄС.