Стрічка новин
Сьогодні

«Північний потік 2» та українська ГТС: чи справді все безнадійно? – експерт

3 Квітня 2018, 17:37
no image

З огляду на попередні заяви офіційних представників Німеччини, рішення є абсолютно прогнозованим та очікуваним.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт з питань енергетики Сергій Дяченко, оцінюючи рішення Німеччини схвалити всі документи щодо «Північного потоку 2».

«Северный поток-2»

«Річ у тім, що позиція Німеччини є такою, що цей проект не є політичним. Водночас, якщо врахувати масштабну відповідь країн Європи на те, що відбувається через отруєння Скрипаля, і підтримку Великобританії, це взагалі дивна позиція. Розглядати цей проект як суто комерційний безглуздо», – зазначив Дяченко.

Він акцентував, що ще з часів Радянського Союзу енергетику використовували як засіб тиску та спосіб вирішення проблем.

За його словами, ще немає остаточного рішення щодо реалізації проекту.

«По-перше, є ще дві країни, що мають узгодити проект. По-друге, рішення ухвалюватимуть тільки Єврокомісія, Рада Європи, інші європейські структури. Це ще далеко не кінець, тому можливості протидії реалізації проекту є», – пояснив Дяченко.

Крім того, експерт звернув увагу на Третій енергетичний пакет.

Саме відповідно до Третього енергетичного пакета транспортні послуги мають надаватися на конкурсній основі, пояснив він.

«Якщо транспортні послуги перейдуть на серйозні конкурентні засади, наприклад, буде торгівля директивами, конкурси тощо, то ГТС України має непогані шанси бути конкурентною щодо підводних. Операційні витрати істотно нижчі. Це вигідніше. І саме таку перспективу обговорюють. Тож усе ще може бути на нашу користь», – резюмував Сергій Дяченко.

Додамо, у «Нафтогазі» не виключають, що будівництво газопроводу в Німеччину може зірвати Рада Європи.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті