Стрічка новин
Сьогодні

Новини України: В Києві виросте квартплата і податки

1 Березня 2018, 8:13
no image

Новий земельний податок відгукнеться не тільки забудовникам і ресторанам, але і ОСББ.

Столичні підприємці, ресторатори, забудовники і навіть паркувальні автомайданчиків готуються переписувати цінники на свої товари і послуги. При цьому, чим ближче об’єкт знаходиться до центру міста, тим сильніше виростуть прайси на послуги. Виною всьому тотальна переоцінка всієї землі міста, яку затіяла київська влада.

До того ж, чиновники вирішили збільшити максимальний коефіцієнт подорожчання наділів, використовуваного в розрахунках, – з 2,5 до 3. Нормативна вартість земельних ділянок буде розраховуватися виходячи з їх розташування, рельєфу і т.д.

13 main Економічні новини - головні новини України та світу

Оцінювачів столичних земель виберуть за результатами тендеру і вже в 2019 році Київ отримає новий «цінник». Зазвичай, таку переоцінку затівають раз в сім років, але через різкий стрибок інфляції в цей раз процедуру призначили раніше планового графіка. Останній раз її проводили в 2015 році.

За запевненням столичної влади, це допоможе збільшити податкові надходження до бюджету. І, швидше за все, чиновники свого доб’ються, кажуть експерти. Оскільки слідом за підвищенням вартості землі, яку місто віддає в користування або оренду, збільшаться і виплати по земельному податку, ставка якого вираховується виходячи з вартості самої ділянки. Чи врятуються лише платники єдиного податку, які згідно із законом звільняються від сплати земельного мита.

«Всі користувачі землею, хто не є платником єдиного податку, точно врахують це підвищення в кінцевій вартості продукту або послуги. Тому не виключаю, що незабаром «єдинників» стане більше », – припустив глава Асоціації малого і середнього бізнесу Руслан Соболь.

Але навіть перехід на єдину систему оподаткування може не врятувати. Адже цей процес зачепить навіть київські ОСББ, які роблять відрахування в міську скарбницю.

Справа в тому, що для житлових будинків в теорії повинен використовуватися понижуючий коефіцієнт. На ділі ж майже у всіх столичних ОСББ земля оформлена не зовсім коректно – Кабмін до цих пір не розробив механізм передачі ділянок об’єднанням мешканців. Отже, вартість наділів під більшістю київських будинків «не визначена».

І щоб компенсувати фінансові втрати, управителі, прогнозовано, включать збільшення податку в орендні ставки для бізнесу, який часто знімає перші поверхи багатоповерхівок під кафе, майстерні, ательє та ін. Чи позначиться це на квитанціях самих мешканців – поки неясно. Але заплатити більше за оренду підсобних приміщень, паркомісць, прибирання прибудинкової території та ін. швидше за все доведеться.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті