Банкіри допускають нове здешевлення валюти, але ближче до майбутнього четверга-п'ятниці.
Курс долара не перестає котитися вниз: 9 лютого він втратив ще 10 копійок, і зафіксувався до вечора в рамках 26,99-27,01 грн./$, повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко.
Якби Нацбанк не вийшов знову скуповувати валюту, то курс пробив би нижню психологічну позначку. Але чиновники заявили викуп за запитом кращого курсу (RFQ) і взяли $ 10 млн. Взяли дорогувато – по 27,06 грн /$. Збирати долар по всьому міжбанку складніше, ніж домовлятися з однією структурою, як було раніше з іноземцями.
До речі, нерезидентів на міжбанку не було видно, господарювали наші експортери. І найактивніше це робили аграрії, металурги конвертували трохи менше виручки. Наступний тиждень буде бюджетний – бізнесу належить сплата квартальних податків. Розуміючи це, фінансові директори намагалися раніше розпродати свою виручку. Поки котирування не скотилися в міру зростання попиту на гривневі кошти.
«Поточне зниження гривневої ліквідності в системі обмежує спекулятивні коливання ринку», – зазначив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
До п’ятниці залишки банків на коррахунках в НБУ зменшилися на 2,6 млрд. грн. (до 35,9 млрд. грн.), а обсяг ліквідності, мобілізованою Нацбанком через депозитні сертифікати, виріс на 4,2 млрд. грн. (До 61,8 млрд. Грн.).
Обсяг торгів в цілому устаканився, тому змінився не сильно: підвівся зі вчорашніх $ 414,50 млн до $ 440,62 млн.
З числа валютних продавців в п’ятницю виділяли УкрСиббанк, ПриватБанк, Промінвестбанк, ПУМБ, ING Bank, Укрексімбанк, а їх покупців – Райффайзен Банк Аваль, Альфа-Банк, Креді Агріколь Банк і ProCredit Bank.
«Готівковий ринок з ранку виставив підвищені котирування 27,30-27,40 грн./$, але під впливом відсутності розвороту курсу на міжбанку знизив їх до 27,21-27,28 грн./$ до середини дня», – розповів Олег Курінний.
Мінімальний курс продажу готівкового долара людям звалився сьогодні аж до 27,17 грн ./$. Його пропонував Вернум Банк. Групка невеликих банків тримала цінники трохи вище – 27,20-27,25 грн /$: Банк інвестицій і заощаджень, банк «Глобус», Акордбанк, Марфін Банк, Банк Південний і ін.
У той же час більшість банківських структур працювало на продаж в рамках 27,35-27,45 грн./$: ОТП Банк, УкрСиббанк, ТАСкомбанк, Правекс-банк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, Промінвестбанк.
П’ятничний максимум – 27,90 грн./$. на ньому працював тільки один банк – «Грант».
Викуповували валюту у людей в рамках 26,80-27,05 грн./$.
Різкий обвал стався на чорному ринку: після ранкового старту в рамках 27,28-27,40 грн./$ до 27,15-27,29 грн./$.
Однак до вечора все-таки трапилася невелика корекція – до 27,23-27,30 грн ./$.
Головною подією наступного тижня стане сплата квартальних податків. Експортерам потрібно гривня, тому вони будуть викидати долар на міжбанк.
«Навряд чи ми побачимо великі розпродажі відразу з понеділка. Швидше за все, вони будуть відбуватися ближче до граничних дат по бюджетних платежах – в четвер-п’ятницю », – вважає Юрій Гриненко.
Фактор ризику – це новий аукціон Мінфіну з розміщення чергової партії облігацій внутрішньої держпозики. Однак на сьогоднішній нараді з банкірами чиновники визнали, що основну суму необхідної гривні вони залучили 31 січня і 6 лютого. А тому більше не мають потреби в значних сумах коштів.
Тому фінансисти не чекають великих покупок від іноземців, які активно скуповували наші ОВДП в останні два виходи Мінфіну, конвертуючи великі валютні капітали. І не прогнозують на початку тижня великої просадки курсу долара.
Юрій Гриненко чекає стартують 12 лютого міжбанку в рамка 26,95-27,05 грн./$, а Олег Курінний розраховує на торгівлю протягом дня в діапазоні 27,0-27,10 грн./$.