Офіційної заяви МВФ не робив, однак наразі Пенсійний фонд за рекомендацією кредиторів активізував перевірку українців, які виходять на пенсію, а уряд проводить переговори з представниками Фонду.
У межах пенсійної реформи всім українцям, які мають 15 років стажу, гарантують як мінімум мінімальну пенсію. Тобто якщо порахована за формулою пенсія виявиться нижче мінімальної, різницю компенсують з бюджету.
З огляду на те, що паралельно всім українцям знизили «вартість» стажу на 25%, українці з різним стажем та однаковою зарплатою нижче середньої можуть отримувати однакові пенсії – мінімальні. Саме це й не подобається МВФ, кредитори вважають, що це демотивує працювати довше.
Введення накопичувальної системи пенсійного забезпечення з 1 січня 2019 р. не приведе до збільшення розміру податків. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. “Головне – ні для роботодавців, ні для працівників розмір їхніх податків не збільшиться. За рахунок перерозподілу коштів, я думаю, ми знайдемо механізм”, – сказав Розенко.
За його словами, є декілька механізмів формування внесків до накопичувальної системи.
“Це персональні внески людей, плюс у нас є ресурс, який можна використати за рахунок перерозподілу нинішніх податків. Наприклад, ми можемо на певну суму зменшити податок на дохід фізичних осіб і спрямувати цю суму до накопичувальної пенсійної системи, або зменшити ставку єдиного соціального внеску – це теж може бути одним із варіантів”, – пояснив віце-прем’єр.