Стрічка новин
Сьогодні
25 Листопада 2024

Новини України: Банкам офіційно дозволили не віддавати людям депозити

12 Грудня 2017, 21:00
no image

Досить фінустанові знайти помилки в депозитному договорі або квитанції про внесення коштів, і вона вже може не платити.

Людям потрібно бути обачнішими при відкритті банківських депозитів, інакше вони можуть з легкістю позбутися своїх грошей. Українським фінансистам офіційно дозволили не повертати вкладникам їх вкладів, якщо ті були оформлені з помилками або перекручені. Відповідну правову позицію видав Верховний суд, розглядаючи справу №6-109цс17.

24 main Економічні новини - головні новини України та світу

ВСУ офіційно зажадав від судів нижчої інстанції визнавати нікчемними (недійсними) депозитні договори банків, і дозволив фінансистам їх не виконувати, якщо документи не відповідають всім законодавчим вимогам. Щоб не було двозначностей і недомовок, він їх перерахував.

«Вкладникам необхідно вимагати від банку видачі ощадної книжки або іншого документа, в якому повинні бути вказані найменування банку, який здійснив касову операцію, дату здійснення такої операції (у разі здійснення касової операції в післяопераційний час – час її виконання). Крім того, в платіжному документі повинні містяться підпис співробітника банку, який прийняв готівкові кошти від вкладника, відбиток печатки (штампа) або електронний підпис співробітника банку, завірена електронним підписом САБ. Без наявності таких реквізитів, договір банківського вкладу може бути визнаний нікчемним і людина свої гроші повернути з банку не зможе», – пояснив керуючий партнер АО «Suprema Lex» Віктор Мороз.

Щоб бути впевненими у поверненні своїх коштів, людям тепер доведеться максимально вникнути в усі юридичні нюанси оформлення вкладів або заплатити за відповідну консультацію правознавцеві.

«Далеко не всі банки зараз вивішують свої типові договори і типові квитанції в відділеннях, і там, де немає такої публічності, краще не відкривати депозитів. Про довіру до бренду в принципі треба забути. Сьогодні той же Ощадбанк або Приватбанк буде говорити про те, як він ретельно підбирає персонал. А завтра ви опинитеся з його юристами в суді, які заявлять, що вкрали гроші не вони, а недбайливий співробітник. А вам все одно нічого не повернуть, тому що у вашій квитанції немає одного реквізиту. І все, ви з цим більше нічого не зробите. Тому якщо перед підписанням договору, не змогли отримати типову угоду і детально вивчити її і інші документи – потрібно йти з цього банку. Все має бути прозоро», – підкреслив старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.

Як пояснила начальник розрахунково-операційного центру Банку Кредит Дніпро Олена стріхи, тексти депозитних договорів банків найчастіше можна знайти в двох місцях – на дошках оголошень у відділеннях або на сайтах.

«Форма ж квитанції про внесення коштів регламентується постановою НБУ №174, яким затверджено Інструкцію з ведення касових операцій банками в Україні. У ній, зокрема, прописані необхідні реквізити, які повинні бути присутніми в касовому документі», – додала вона.

Ось їх і потрібно вивчити людині перш ніж віддати хоч гривню банку. Тільки це може її захистити в майбутньому.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті