Фахівці Агентства охоронюваних територій Грузії разом з колегами зі Служби печер Чехії провели дослідження в печері Сацурблія (регіон Імереті, Західна Грузія), за результатами якого з'ясувалося, що вона відрізняється унікальним мікрокліматом, лікуючим бронхіальну астму.
Кількість радіоактивних вуглеців, виявлених у печері, корисно для здоров’я людей. Особливий мікроклімат створюють гриби різного виду і висока вологість, що в сукупності є сильним антибіотиком.
На даний момент в печері завершено проектування простору для спелеотерапії, яка представляє собою немедикаментозний спосіб лікування від бронхіальної астми, який передбачає тривале перебування в умовах своєрідного мікроклімату цієї печери.
Найближчим часом в Сацурблія почнуться будівельні роботи. На благоустрій печери і перетворення цього місця в лікувальний простір з державного бюджету Грузії виділено 600 тис. Ларі (близько $ 250 тис.). Один лікувальний курс триватиме 10 днів по три години на день. Через три місяці курс можна буде повторити.
Крім того, в печері буде облаштовано ігровий майданчик для дітей, спальна зона. В Агентстві охоронюваних територій вважають, що відкриття простору спелеотерапії в печері Сацурблія сприятиме розвитку в Грузії медичного туризму і кількість туристів, охочих відвідати Грузію, ще більше збільшиться.
Печера Сацурблія була виявлена в 1976 році. Вона розташована в двох кілометрах від відомої карстової печери Прометея (раніше печера Куміставі), що знаходиться на околиці міста-курорту Цкалтубо, поблизу Кутаїсі.