Стрічка новин
Сьогодні
15 Листопада 2024

Новини сьогодні: Впровадження середньострокового планування знизить дефіцит українського бюджету, – Павло Кухта

13 Квітня 2017, 7:20
no image

На початку лютого Кабмін прийняв "Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 роки". А вже 23 березня Верховна Рада проголосувала поправки до Бюджетного кодексу, необхідні для впровадження одного з ключових елементів Стратегії - переходу на трирічну систему планування бюджету. Раніше Україна планувала свої витрати лише на рік вперед.

Представляючи стратегію, міністр фінансів окреслив чотири цілі, для досягнення яких вводиться середньострокове бюджетування:
– послідовність і прогнозованість фіскальної політики;
– посилення бюджетної дисципліни;
– розрахунок як вартості, так і наслідків пропонованих політик;
– більш ефективні держвидатки.

Ключову роль в новій моделі бюджетного процесу буде грати бюджетна декларація на три роки – документ, який зараз називається “Основні напрями бюджетної політики” – подається урядом до парламенту в першій половині року.

kuhtakollazh e1492024781200 Економічні новини - головні новини України та світу

Максимум витрат буде визначатися виходячи з наявного ресурсу – прогнозованих доходів бюджету – а також виходячи з показника дефіциту бюджету, розмір якого зараз жорстко задається параметрами програми МВФ.

Розмір же доходів, при незмінній податковій системі, повинен визначатися суто професійним прогнозом, що передбачено, зокрема, прийнятою в лютому “Стратегією управління державними фінансами”.

При такому підході, уряд і парламент зможуть чітко визначитися з ключовими параметрами майбутнього бюджету – загальною сумою витрат, доходів і дефіциту, а також сум витрат по ключових напрямах – на ранньому етапі бюджетного процесу.

Другий етап можна буде приділити уточненню сум витрат за конкретними напрямами, деталізації тих чи інших статей витрат і бюджетних програм. Це, в свою чергу, підвищить якість і рівень опрацювання державного бюджету.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті