Стрічка новин
Сьогодні
23 Листопада 2024

Назвали дві головні причини виникнення грипу

8 Листопада 2016, 7:36
no image

Медики щороку чекають спалахів грипу в певний сезон – з початком холодів.

Це час стандартно вважається піком простудних захворювань і захворювань в цілому. Кліматичні умови різко змінюються, і організм часто не готовий до таких швидких змін. Якщо в наших широтах вгадати початок поширення грипу нескладно, то в південних країнах, країнах з постійним помірним кліматом дізнатися, коли наступить спалах грипу, неможливо. Грип – це не сезонне захворювання, його поява зумовлена іншими причинами.

У Каліфорнійському університеті міста Сан-Дієго знайшли причину захворювання не в окремо взятих симптомах, а в сукупності загального стану людини. Зокрема, біолог Джордж Сугіхара об’єднав ознаки грипу в цілу математичну систему. Таке бачення називається емпірико-динамічним моделюванням. Тобто, якщо з’являється одна з умов розвитку хвороби в природному середовищі навколо людини, а слідом за ним друга, одна за одною вони послаблюють його імунітет. Чим більше такий “клубок”, тим імовірніша поява захворювання.

Експериментально це було доведено на самих звичайних рибах: анчоусах і сардинах. Вчені спостерігали за динамікою їх популяцій, попутно аналізуючи спалаху грипу в світі за останні 18 років. Був зроблений висновок про дві найголовніші причини захворювань.

Перша – підвищена сухість повітря при температурі нижче -24. Якщо температура вище цієї позначки, то вже потрібна висока вологість для появи грипу. Вологість в цілому є одним з основних чинників появи і розвитку будь-якого вірусу. Так як сам вірус зазвичай знаходиться в особливій білковій оболонці для взаємодії з усім організмом, вона може руйнуватися при високій температурі і низькій вологості. Так само псуватиметься вона і при низькій температурі плюс високій вологості.

Саме тому співвідношення температури і вологості дуже передбачуване в північних областях світу, а значить, і поява грипу. Зміна погоди тут регулярна і завжди сезонна. Складніше буде скласти прогноз в середніх і південних широтах – стабільність клімату не дає цього зробити точно.

Інші ж дослідники виявляють закономірний скептицизм – адже дані були взяті на відкритих просторах. Тоді як в громадських замкнутих приміщеннях, де і вологість і температура відрізняються від вихідних в дослідженні, хворих завжди більше.

Дослідження Сугіхара так чи інакше все ж вимагає додаткових даних з області вірусології та епідеміології, а також більш наближених до звичайних умов спалахів грипу аналізів і проб вологості і температури.

Відео
Всі статті