Нідерландський часопис ділових кіл NRC Handelsblad розмірковує над долею негативного голосування на референдумі щодо схвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Часопис Сполученого Королівства The Times аналізує діяльність путінського рупору – російської багатомовної телекомпанії RT, визначаючи її змовою шахраїв, які прислужують автократії. Американське періодичне видання The Washington Post пише про зв'язки Кремля з войовничими російськими ультранаціоналістами.
Періодичне видання Нідерландів NRC Handelsblad публікує матеріал «Що буде робити прем’єр Рютте з референдумом щодо України?». Газета пише, що для нідерландського прем’єр-міністра час невпинно плине. Він мусить подати вже невдовзі певні роз’яснення щодо того, що буде з результатом голосування на квітневому референдумі у Нідерландах, на якому жителі тієї країни не підтримали Угоду про асоціацію між Європейським союзом та Україною. Саме тому він і відвідує Брюссель. Часопис запитує, що саме збирається робити уряд Нідерландів з результатом референдуму. Парламент країни зажадав роз’яснень з цього питання, які має бути надано вже у листопаді.
NRC Handelsblad ще раз наголошує, що у цьому питанні не буде рішення, яке задовольнить всіх. За межами Нідерландів, в інших країнах-членах ЄС та й у самій Україні, ця угода набуде чинності вже невдовзі. У Нідерландах, як пише часопис, опоненти Угоди про асоціацію з Україною, які здобули перемогу на референдумі більшістю голосів тих, хто прийшов у квітні, аби висловитися з цього питання, очікують, що уряд країни просто не ратифікує цю угоду. Власне, таким, як вказує газета, було рішення нідерландських виборців. З іншого боку, як пише видання, референдум у Нідерландах носив суто консультативний характер, тому уряд країни може взяти його результати до відома, і аж ніяк не мусить виконувати його рішення.
Часопис підсумовує, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС не є просто документом. Видання нагадує, що саме непідписання цієї угоди екс-президентом України Віктором Януковичем, який втік до Росії, у листопаді 2013 року призвело до абсолютного повалення його проросійського режиму внаслідок Революції гідності на Майдані. Крім того, навіть без підпису Нідерландів, на думку видання, ця угода у своїй більшості буде виконуватись іншими державами-членами ЄС.