У християнській церкві в I-VIII століттях був сан жінок-служителів, що називалися диякониса. Нині дослідники по-різному розглядають таке служіння.
Папа римський Франциск створив комісію, яка вивчить можливість посвячення жінок у сан диякона – нижчий щабель священства, повідомляється на сайті Ватикану.
Папа римський зазначив, що питання вивчення можливості посвячення жінок у священство пов’язано з ранньої історією церкви, коли жінки брали участь у богослужіннях.
Головою комісії став секретар Конгрегації доктрини віри Луїс Франсіско Ладарія Феррер. Також до комісії увійшли шість чоловіків і шість жінок, більшість із яких вивчають релігію та богослов’я.
Про плани створити таку комісію Папа римський Франциск заявляв у травні. Представниці релігійних організацій зверталися до нього з ідеєю обговорити повернення жінкам права отримувати сан диякона.
У християнській церкві в I-VIII століттях був сан жінок-служителів, що називалися дияконисами. Нині дослідники по-різному розглядають таке служіння. Ортодоксальні автори зазначають, що служіння дияконис було подібне до служіння дияконів, однак було звернено тільки до жінок у Церкві. Інші дослідники описують роль дияконис у Церкві як літургійну та пасторську.
1987 р. жінкам в англіканській церкві дозволили служити дияконами, а 1994 р. жінку вперше рукопокладено в священицький сан. З майже 8 тисяч священиків англіканської церкви близько 2 тисяч – жінки. Також жінки-священики є в деяких протестантських церквах.