З 22 по 30 серпня Україна вперше в історії прийматиме чемпіонат світу з ракетомодельного спорту.
Понад 300 спортсменів з 20 країн приїдуть до Львова, щоб позмагатися в майстерності конструювання та запуску моделей ракет.
Серед учасників – команди з провідних технологічних країн світу: США, Японії, Китаю, Канади, Великобританії.
Ракетомодельний спорт – технічний вид спорту, у якому учасники змагаються в конструюванні та виготовленні, організації запуску космічних моделей, а також їхньому пілотуванні (якщо йдеться про радіокеровані моделі).
Змагання проходять як в особистому, так і в командному заліках, а головними критеріями оцінювання є висота і тривалість польоту, а також точність посадки.
У класі моделей-копій, що традиційно вважається найвидовищнішим, оцінюється ступінь деталізації ракети та реалізм польоту.
Захоплення космічними моделями було першим кроком у кар’єрі багатьох фахівців NASA та національних космічних агентств різних держав. Серед спортсменів, що приїдуть до України, – керівники компанії Aurora Flight Technologies, яка виготовляє бойові дрони для армії США, провідні інженери компаній Alaska Aerospace та Eurosam.
На міжнародному рівні питаннями ракетомодельного спорту опікується Міжнародна авіаційна федерація (The World Air Sports Federation – FAI), штаб-квартира якої розташована в м Лозанна, Швейцарія. Саме там 2014 р. українська делегація виборола право проведення Чемпіонату світу 2016 у важкому протистоянні з Росією. Багато в чому це стало можливим завдяки успішному проведенню в Україні чемпіонату Європи у 2015 році.
В українській збірній у складі 32 спортсменів гарні шанси на чемпіонаті, адже українці – чинні чемпіони Європи. На Чемпіонаті Європи минулого року наша збірна завоювала 14 золотих, 6 срібних і 7 бронзових медалей у загальному заліку.
Крім офіційної програми змагань (а це змагання в семи класах моделей ракет), організатори чемпіонату – компанія Noosphere та Федерація ракетомодельного спорту України – проведуть два позакласових змагання, у яких можуть узяти участь не тільки професійні спортсмени, що мають ліцензію FAI, а й усі бажаючі.
Це змагання моделей ракет класу S2/Р з вантажем і гонки дронів Copters Race, що вже стали популярними в Україні. Призери змагань S2/Р розділять між собою призовий фонд у 4000 євро. Реєстрація на обидва змагання відкриється найближчим часом.
Спортивне містечко чемпіонату світу розгорнеться на відстані 11 км від центру Львова. На льотному полі площею понад 100 000 кв. м будуть розміщені не тільки зона змагань, а й фан-зона з різноманітними майстер-класами та розвагами для дітей і дорослих, фуд-корт. Вхід на територію спортивного містечка – вільний, а з центру Львова буде організовано безкоштовний трансфер.
«Для України проведення технічного чемпіонату такого масштабу – можливість заявити про себе на міжнародній арені. Довгий час наша країна славилася «мізками», як основним продуктом експорту. За допомогою Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту ми сподіваємося повернути Україні славу інтелектуального центру Європи та продемонструвати молоді, що бути інженером – не тільки цікаво, а й престижно, а для того щоб домогтися успіху, необов’язково виїжджати за кордон», – говорить директор Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту 2016, CIO Noosphere Михайло Рябоконь.