До нас зайдуть два лоукостери - перельоти можуть подешевшати майже вдвічі
Українці зможуть дешевше літати за кордон. Це стане можливим завдяки входженню у 2016 та 2017 рр. до нашого авіапростору двох лоукостерів, кажуть чиновники. Один із перевізників планує базуватися в аеропортах Києва, інший – у Львові. “Сегодня” з’ясувала, чи стануть авіаквитки дешевшими для українців і як можна заощадити на перельотах.
ГРОШІ. Відновлення інтересу до українського авіаринку з боку лоукостерів можна вважати добрим знаком, зазначають експерти, адже це означає, що ціни на перельоти можуть у цілому стати нижчими хоча б на 5-10%, оскільки на ринку в результаті зросте конкуренція. Тобто авіакомпанії будуть активніше боротися за пасажира, а це можливо через поліпшення якості послуг і формування привабливих розцінок. “У будь-якому разі, щоб добре заощадити на авіаперельоті, варто бронювати авіаквитки за три-чотири місяці, а то й за півроку. Тоді економія на авіаперельоті може скласти навіть 30-50%. Водночас, якщо купувати переліт на тому ж лоукост лише за тиждень, вийде вартість регулярного рейсу, а то й дорожче”, – зазначає президент Асоціації лідерів турбізнесу Олександр Новиковський. Економія в разі раннього бронювання можлива саме для перельотів лоукост-компаніями, уточнює експерт авіагалузі Сергій Хижняк. “Річ у тім, що лоукостери працюють за принципом динамічного ціноутворення. Тобто компанії можуть продавати квитки і за низькими, і за високими цінами. Умовно, і 20 євро, і 200 євро. Тому щоб заощадити, потрібно бронювати квитки в лоукостерів заздалегідь. Або, як варіант, моніторити пропозиції та чекати акцій”, – радить Хижняк.
КУДИ. Експерти впевнені, що лоукостери спочатку запустять перельоти до Європи, оскільки українців цікавлять, зокрема, короткострокові екскурсійні тури до столиць ЄС. Крім того, бюджетні авіаквитки зацікавлять наших заробітчан. “Напрямки з Києва та Львова до Німеччини, Іспанії, Італії привабливі для перевізників тому, що в цих країнах працює багато наших заробітчан. І якщо німецький напрямок якось працює, то перельоти з півдня Європи до України нормально не представлені”, – роз’яснює Хижняк. У разі комерційної доцільності в майбутньому лоукостери зможуть також налагодити польоти з України до країн Кавказу та Центральної Азії. А от прямі далекомагістральні рейси до Азії, Африки, на південний схід, на кшталт перельотів до Південної Кореї або Таїланду, навряд чи реальні в найближчій перспективі через те, що ці завдання зараз виконують хаби в Німеччині або Туреччині.
ВІЗИ. Загалом експерти вважають, що для відновлення нормального пасажиропотоку треба вирішити дві проблеми: домогтися скасування візового режиму з ЄС і поліпшити платоспроможність українців. Саме в таких умовах лоукостери стануть активніше працювати з нашою країною. “Зараз вартість віз на двох плюс послуги візового центру становлять 120 євро. Якщо будуть ліквідовані ці витрати, українці будуть з більшим бажанням літати до Європи”, – вважає Новиковський. А Хижняк наводить як приклад історію взаємин України з Ізраїлем, коли скасування віз в рази збільшило обопільний пасажиропотік: “У 2015-му на лоукост припадало 12% усіх міжнародних рейсів з України та до України. А на піку, у 2012-2013 роках, цей показник досягав 17-18%. Як бачимо, Україні є куди рости”.