Мистецтво бути здоровим

29 Червня 2016, 8:30
no image

Нашу охорону здоров'я можна реформувати дуже швидко й результативно - через мистецтво бути здоровим. Нинішня реформа медицини повністю зосереджена на лікуванні хвороб. Однак дуже багато хвороб - це наслідок тривалого й різнобічного насильства людини над самою собою, а також наполегливого життя всупереч своїй внутрішній природі та в серйозній дисгармонії з навколишнім світом. Знання про те, як бути здоровим, сьогодні повністю розкрито - інформація про це ллється звідусіль. І найважливіше - осягати мистецтво бути здоровим можна почати просто зараз і своїми власними силами. І жодні політики, чиновники та державні реформи для цього не потрібні.

Реформа нашої охорони здоров’я сьогодні – це насамперед питання світоглядне і тільки. Коли ми говоримо про медицину чи охорону здоров’я, то здебільшого маємо на увазі хвороби, їхню діагностику та лікування. Такий самий зміст закладається в основу поточного реформування сфери охорони здоров`я в Україні. Як правило, там ідеться про реорганізацію структури лікарень і її відповідність процесу децентралізації в нашій країні; про фінансову та господарську автономізацію лікувальних установ; про запровадження страхової медицини; про закупівлі та постачання ліків, а також про зниження їхньої вартості тощо.

Головне досягнення реформи медицини у 2015 р. – це закупівля ліків для України через авторитетні спеціалізовані міжнародні організації. Одне з найобговорюваніших досягнень медичного напряму цього року – спрощена та прискорена процедура для реєстрації в Україні тих ліків, що вже зареєстровані в Євросоюзі, США, Швейцарії, Австралії та Канаді.

Усі ці реформаторські ідеї та ініціативи виростають з одного єдиного кореня і з одного й того самого світогляду – світогляду хвороби. Що робити, якщо людина захворіла – ось на що визначальною мірою заточено нашу реформу медицини. І автору цієї статті протягом 8 місяців спостереження за цією реформою не вдалося знайти жодної іншої ідейної підоснови в діях нинішньої влади на медичному напрямі.

Та яка там ще може бути підоснова, якщо топ-новиною в реформі медицини протягом більшої частини 2015 р. були чвари, скандали й розбіжності між різними політиками та чиновниками. Досі реформа медицини, за даними Нацради реформ, є головним аутсайдером серед усієї решти реформ (детальніше див. тут). Багато в чому це наслідок тотального небажання різних людей розуміти один одного, чути якусь іншу думку, окрім своєї власної, а також налагоджувати конструктивний, довірчий та аргументований діалог між собою.

У реформи медицини сьогодні немає лідера, який би не тільки був для всіх ціннісним та ідейних камертоном, а й був би певною мірою відповідальним за стан справ у сфері. Мова навіть не про те, що в нас немає профільного міністра, а також хоча б приблизних реальних кандидатів на цю посаду. Серед впливових публічних осіб, які висловлюються щодо реформи і ратують за неї, немає таких, у яких би серце реально боліло за реформу, а думки були пов’язані тільки з нею. У всякому разі, новітня історія України не виявила такого, хто був би готовий поставити реформу хоча б вище за свою власну думку.

І той факт, що сьогодні реформа медицини взята на буксир реформою децентралізації та щільно рухається у її фарватері, виникає теж не від доброго життя. І навряд чи є повноцінним рішенням проблем у сфері охорони здоров’я (детальніше про реформу децентралізації див. у статтях «Вся власть украинцам» та «Розовые очки децентрализаторов»).

Як бути здоровим та уникнути хвороб

Усе це змушує простих українців уже тривожно дивитися на сферу охорони здоров’я. З одного боку, у наших громадян сьогодні вкрай мало надії на державу та її реформи – влада явно не справляється з цим реформаторським напрямом. У всякому разі, результат від цих реформ – справа явно нешвидкого майбутнього. А проблеми зі здоров’ям і нагальну потребу їхнього вирішення мають дуже багато українців і саме зараз.

З іншого боку, однобоке заточення перетворень у медицині тільки під хвороби та їхнє лікування вже не відповідає викликам і вимогам сучасного світу. І це змушує кожного з нас подивитися на всі проблеми української сфери охорони здоров’я з абсолютно інакше – з позиції світогляду здоров’я. Або з позиції того, що потрібно робити людині, щоб не хворіти чи максимально знизити ризики хвороби своїми власними силами.

Хвороби – це багато в чому наслідок способу життя людини, його світогляду, його мислення, його емоційно-психічного стану та багато іншого. Коли хвороба виявляє себе в тілі, то пояснення того часто дуже просте – людина тривалий час живе в суперечності зі своїми власними бажаннями та прагненнями, з оточуючими й з усім іншим світом. Протиприродний спосіб життя, що пов’язаний з насильством над собою та породжує щораз більше незадоволення життям, може призвести до цілих букетів захворювань.

Уперте та тривале перебування на ненависній роботі – це шлях до цілого букета інших захворювань. Жорсткі, непоступливі й агресивні відносини з іншими людьми – це шлях до наступного букета різноманітних захворювань. Так само як і спроба в усьому потурати іншим людям, бути в усьому хорошим, слухняним і поступливим. Придушення своїх справжніх внутрішніх бажань і вибудовування свого життя на базі чужих для себе стереотипів і шаблонів – це ще один певний спосіб заробити черговий букет хвороб.

Наше тіло має неймовірний ресурс стійкості до хвороб і чудово протидіє різним шкідливим впливам на нього. Найчастіше тіло дає збій тільки через те, що занадто довго живе в режимі перевантаження або в умовах певного негативного впливу на нього.

Так, є речі, які від людини не залежать. Але їх незрівнянно менше, ніж тих, на які людина може вплинути – причому швидко, ефективно й без залучення додаткових ресурсів. Незвична для нас життєва аксіома полягає в тому, що перевантаження та негативні впливи на тіло ми створюємо своїми власними силами та своїм власним поганим внутрішнім станом. І ніхто за нас із цим нічого вдіяти не зможе.

Незадоволеність життям – це вже хвороба. Якщо нас щось не влаштовує в житті і ми ніяк не можемо з цим примиритися – це означає, що наш погляд на світ сильно деформувався. Ми природні та здорові речі сприймаємо як протиприродні, і навпаки. Залишаючи все без змін, ми рано чи пізно ризикуємо наразитися на хвороби. Та навіть зіткнувшись з реальними захворюваннями, уже мало просто їх вилікувати – у сучасному світі треба ще обов’язково осмислити реальні причини їх виникнення. Інакше хвороби, нездужання та втома в різній формі сипатимуться на нас знов і знов.

«Тіло як тварина: нетямуще, але ніколи не обдурить»

Цю давню індійську мудрість можна брати за вихідний пункт у мистецтві бути здоровим. Тіло саме по собі нічого не визначає та не вирішує – воно, як правило, є лише «жертвою», тобто точним відображенням стану нашого внутрішнього світу. Автор цієї статті в серпні 2012 р. важив приблизно 150 кг, а також мав різноманітні нездужання у вигляді болю в суглобах, очах, спині та багато іншого. Зараз вага становить у межах 84-87 кг, а багато старих болячок давно забулися.

Umanets1 Umanets2

Це наслідок насамперед щільної роботи з емоційно-психічною сферою, з розкриттям свого істинного внутрішнього потенціалу, з осмисленням своїх істинних внутрішніх бажань, зі зняттям із себе всіх чинників у житті, що внутрішньо відчуваються як насильство тощо. Усе це дає підстави автору висловлюватися на тему здоров’я й того величезного нереалізованого потенціалу, який несе в собі поширення мистецтва бути здоровим серед найширших верств населення в Україні. Та й не тільки в нашій країні.

Автор навмисно не називає конкретні системи знань чи майстрів у мистецтві бути здоровим. Оскільки сьогодні це не питання джерела знань або пошуку знань – це питання щирого внутрішнього наміру потурбуватися про своє здоров’я, своє життя, свій світогляд, свої думки про людей і світ довкола, своє світовідчуття, а також дисгармонійні прояви у своєму житті.

Головне – пробудити в собі цей щирий намір і сконцентруватися на його реалізації. Це основне завдання, оскільки знань, інформації та майстрів сьогодні велика кількість і багато чого є у відкритому доступі в інтернеті. Тож головна проблема сучасності – просто запитати: як бути здоровим і що для цього треба робити? Відповіді на ці запитання неодмінно посиплються звідусіль.

Часто заведено вважати, що реформи – це щось абстрактне й трудомістке. І що реформи може зробити тільки велика група людей з мудрими радниками, великими ресурсами та грошовими коштами. Насправді сьогодні це не так – кожна людина без винятку може долучитися до найрізноманітніших реформ в Україні, якщо має на те бажання. Осягання мистецтва бути здоровим – чудовий цьому приклад. До 80-90% захворювань у суспільстві можна буде взагалі зняти, якщо кожен український громадянин осягне це мистецтво. І це не кажучи вже про те, наскільки гармонізується й оздоровиться атмосфера в нашому суспільстві. Кращої реформи й уявити складно.

Лікування хвороб, звичайно, нікуди не дінеться і завжди матиме місце в будь-якому суспільстві – не всім хворобам можна запобігти, навіть на високому рівні осягнувши мистецтво бути здоровим. Та якщо люди набагато менше хворіють, потреба у фахівцях з хвороб і в ліках стрімко знижуватиметься. Тож професію лікаря чекає серйозна трансформація – лікарем передусім буде той, хто сам осягне мистецтво бути здоровим і стане передавати це мистецтво іншим. А таким за бажання може стати мало не кожен з нас.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
1 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
8 лет назад

Третіи рік загартовуюся – шодня гімнастика з гантелями і обливання на дворі зимною водою . Шодня в бидю – яку погоду і літом і зимою , босоніж , ростираюся снігом виливаючи на себе відро крижаноі води і підтягиюшис на турніку 16 раз .

Головні новини за 48 годин Все главные новости
Відео
Всі статті