На Землі головним джерелом метану виступають живі організми.
Геофізики з Каліфорнійського технологічного інституту (США) запропонували можливе пояснення наявності “живого газу” (метану) в атмосфері Марса, в тому числі не пов’язане з можливою активністю живих організмів.
Науковий інструмент TLS (Tunable Laser Spectrometer) ровера Curiosity в 2014 році виявив короткочасне підвищення в десять разів (з 0,7 частини на мільярд до 7 частин на мільярд) концентрації метану в при поверхневому шарі марсіанської атмосфери.
На Землі головним джерелом метану виступають живі організми. Останні і їх сліди на Марсі до дійсного часу не виявлені, проте виявлення метану вселяє в вчених оптимізм з приводу можливої наявності на Червоній планеті життя.
Геофізики проаналізували дані про температуру і вологість в районі ровера Curiosity і помітили, що перхлорати в реголіті можуть плавитися і випускати в атмосферу метан, що накопичився в них. Вчені запропонували три механізми раптового виділення метану в районі знаходження ровера.
Перший передбачає адсорбцію метану реголітом в твердому стані і його виділення при плавленні. Другий сценарій передбачає виділення метану мікроорганізмами в плавких розчинах в при поверхневому шарі. Це сценарій не вимагає адсорбції реголіту, але вимагає наявності життя на Марсі. Третій сценарій передбачає наявність глибоких підземних водоносних шарів, обурення в яких здійснюють спалахи концентрацій метану. Вчені збираються продовжити спостереження за допомогою ровера, а також не виключають проведення лабораторних випробувань, що імітують умови озвучених ними гіпотез.
Марсіанський ровер НАСА Curiosity відправився до Червоної планети 26 листопада 2011 року. Посадка на Марс відбулася 6 серпня 2012 року в районі кратера Гейла. Це третій марсохід, запущений НАСА в рамках програми Mars Science Laboratory.