Стрічка новин
Сьогодні

Як поліпшити травлення

no image

Налагодити травлення людям, що страждають запорами, дуже важко.

Але, якщо підійти до справи ґрунтовно і всебічно, домогтися успіху цілком ймовірно.

Небезпечні ознаки

Запор – проблема будь-якого віку: буває і у немовлят, і у людей похилого віку, і у людей квітучого віку. Причин може бути багато. Іноді це порушення пов’язане з якимось захворюванням, часом досить серйозним. Тривожно, якщо затримка стільця, супроводжувана болем, який з’являється раптом, якщо запори постійно чергуються з проносами і особливо якщо в калі з’явилися виділення крові і слизу. У цьому випадку потрібно терміново звернутися до лікаря.

Міняйте життя на краще!

Але, на щастя, запор може бути і функціональним. І тоді усунути його цілком під силу кожному з нас. Але все ж краще робити це в співдружності з гастроентерологом.

Найчастіше запори виникають через неправильне харчування: надлишок мучного, жирного, брак води і клітковини (овочів і фруктів), а також через малорухливий спосіб життя і тривалі стреси.

Визначившись з факторами ризику, потрібно почати з ними боротися. Завдання – зробити так, щоб стілець був не тільки щоденним, а й відбувався в один і той же час, краще вранці.

Вирішивши розлучитися з запорами, на перших порах важко обійтися без проносних. Але не варто думати, що якщо ці ліки рослинного походження, то вони абсолютно безпечні. Тривало і безконтрольно приймати більшість з них (особливо на основі сени і бісакодилу) небезпечно. Це призводить до швидкого звикання. В результаті розвивається синдром інертної товстої кишки. А іноді і електролітний дисбаланс. Тривалий прийом сени, наприклад, може призвести до розвитку меланоза товстої кишки. Тому часті запори краще лікувати м’якими проносними, які можна застосовувати довго, без загрози звикання або втрати ефективності. До таких відносяться засоби на основі лактулози, наприклад.

Не збирайте!

Причини запорів можуть бути і психосоматичними. Помічено, що подібні проблеми об’єднують людей схожого складу: нерішучих, що застрягли в минулих чварах, образи, розчарування. Запори характерні і для тих, хто не бажає розлучатися з минулим, з тривогою і невпевненістю дивиться в майбутнє. А також для тих, хто жадібний і зациклений на собі і не вміє ділитися з іншими ні радістю, ні грошима. Якщо все це про вас, задумайтеся: може, пора відкритися світові, струсити з себе все віджиле і з довірою поглянути в обличчя сьогодення та майбуття. Побачиш, що запори зникнуть самі собою.

7 кроків до гарного травлення

1. Налагодити дієту і проявляти фізичну активність. Ранок слід починати з гімнастики. Підійдуть найпростіші рухи – повороти і нахили тулуба в сторони, вперед і назад, присідання і вправа “велосипед”.

2. Збільшити в раціоні кількість рослинних волокон (овочі, фрукти, висівки, сухофрукти, крупи) – до 1,5 кг в день. Наприклад, сливи, курага, чорнослив, інжир, груші містять клітковину і сорбіт. Вони ефективні як для профілактики, так і для лікування закрепів.

3. Вживати на ніч кисломолочні продукти.

4. Збільшити обсяг кишкового вмісту. А для прискорення його просування сприяють висівки, морська капуста, лляне насіння.

5. Обмежити вживання таких продуктів, як рис, білий хліб, міцний чай, какао, кава, картопля, молоко.

6. Харчуватися в один і той же час невеликими порціями, але часто – 5-6 разів.

7. Збільшити прийом рідини (не менше 2 л в день), виключаючи каву, міцний чай і алкоголь, які сприяють зневодненню.

Гімнастика для живота

Вранці до сніданку випийте склянку прохолодної води. Через півгодини після цього в туалеті зробіть спеціальну вправу, стимулюючу перистальтику: глибокий вдих – випнути живіт, пауза 5 секунд, видих – втягнути живіт, пауза 5 секунд. Повторити 3 рази, потім сильно напружитися. Якщо не вийшло, віддихаєтеся і знову кілька разів повторіть.

Допомагає і масаж живота долонею по колу, за годинниковою стрілкою. При атонії він повинен бути більш інтенсивним, а при спазмах кишечника дуже легким і розслаблюючим.


Відео
Всі статті