Стрічка новин
Сьогодні
22 Листопада 2024

Легка металева піна може зупинити кулю і захистити від випромінювання (ФОТО, ВІДЕО)

13 Квітня 2016, 10:30
no image

Композитні металеві піни (CMF) є досить міцними, щоб зупинити бронебійну кулю і при ударі перетворити її на пил. Зважаючи на те, що ці пінопласти легше металевої обшивки, матеріал має очевидні переваги для створення нових типів кузова та автомобільної броні - і це тільки початок його потенційного використання.

Експеримент провели дослідники з університету Північної Кароліни під керівництвом Авсане Рабіейі, професора авіа- і ракетобудування, який витратив багато років на розробку та дослідження незвичайних властивостей CMF. Сам матеріал – композитний пінометал, у якому середній шар – пінометал (поглинач енергії з порожнистих металевих кульок на металевій підкладці), а крайній шар виготовлено з кераміки.

На відео вчені вистрілили бронебійною кулею калібру 7,62 мм у виріб із цього композита, і результат вражає:

«Ми змогли зупинити кулю матеріалом завтовшки менше ніж 2,5 см, при цьому поглиблення в місці влучення кулі виявилося завглибшки менше 8 мм. Для прикладу, за стандартами Національного інституту юстиції броня вважається хорошою, навіть якщо після потрапляння в неї залишається заглибина в 44 мм», – сказав Рабіейі.

Також легкі композитні металеві піни ефективні в блокуванні рентгенівських, гамма-променів і нейтронного випромінювання. Отримані результати означають, що металеві піни перспективні для використання в системах ядерної безпеки, космонавтиці, а також можуть знайти застосування в медицині.

Матеріал за своїми властивостями виявився кращим, ніж більшість інших, щодо захисту від рентгенівського випромінювання, хоча й не настільки ефективним, як свинець.

«Проте ми працюємо, змінюючи склад металевої піни, щоб вона стала ще ефективнішою, ніж свинець, у блокуванні рентгенівських променів, і перші отримані результати досить багатонадійні», – каже Рабіейі.

«Наші піни нетоксичні, а отже, є простішими у виготовленні й утилізації. Крім того, незвичайні механічні та теплові властивості цих композитів і їхні можливості в поглинанні енергії роблять цей матеріал добрим кандидатом для застосування у сфері ядерної енергетики».

content_0cef665ffb55028c5132af60e0b42708__econet_ru

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті