Киев просит кредиты у Поднебесной

2 сентября 2010, 0:08
no image

Сегодня начинается официальный визит президента Виктора Януковича в Китай

Первый за девять лет визит главы украинского государства в КНР, в ходе которого
Киев надеется привлечь крупные инвестиции в отечественную экономику, проходит по приглашению руководителя этой страны Ху Цзиньтао.

Политических контактов на высшем уровне с китайской стороной во время пребывания у власти лидеров оранжевой революции не было. В 2004 г. министр иностранных дел Константин Грищенко посетил Китай с официальным визитом. Он же возобновил диалог между двумя странами в июле этого года.

«Успех нашей внешней политики возможен только в том случае, если мы не будем ограничивать себя работой в треугольнике Брюссель — Вашингтон — Москва. Наши интересы лежат и в других регионах, и Китай находится в системе приоритетов отечественной внешней политики. Это один из ключевых лидеров мировой экономики, страна с огромным инвестиционным потенциалом и с готовностью работать на долгосрочную перспективу, вкладывать деньги на выгодных условиях»,— сказал «i» директор департамента информационной политики МИД Олег Волошин. Дипломат считает преимуществом Китая отсутствие политических условий со стороны Пекина для развития экономического сотрудничества.

Благодаря своему географическому положению Украина традиционно рассматривается Китаем как площадка для продвижения на рынок Евросоюза. Значительный транзитный потенциал позволяет нашей стране быть мостом между двумя крупнейшими экономиками мира, уверены эксперты. «В то же время Украина и сама является интересным рынком сбыта для китайской продукции, учитывая ее размеры»,— отмечает генеральный директор компании по управлению активами «Инэко-инвест» Олег Морква. Он уверен: чтобы стать интересной для Китая и других международных инвесторов, Украина должна системно проводить экономические реформы и улучшать инвестиционный климат. «Ни один инвестор не согласится работать там, где его инвестиции будут находиться в зоне повышенного риска»,— добавил он.

Стремление политиков наладить диалог позитивно отразится на активности китайских компаний, уверен исполнительный директор Международного фонда Блейзера Олег Устенко. «Китай — коммунистическое государство, и бизнес здесь воспринимается таким образом, что сначала нужно иметь договоренности на высшем уровне, а потом уже можно говорить о договоренностях на уровне компаний»,— сказал «i» эксперт. Он отметил значимость Китая как международного инвестора для Украины. «Хотя китайцы достаточно консервативны в своих инвестиционных подходах, но, единожды почувствовав вкус того или иного рынка, они активно будут на нем работать. Мы видим на просторах СНГ повышение активности китайцев в Казахстане, России. Поэтому вправе рассчитывать на то, что Украина может стать тем регионом, в который китайцы будут активнее вкладывать свои инвестиции»,— добавил господин Устенко.

Крупнейшие в мире золотовалютные запасы Китая стимулируют правительство страны вкладывать капитал за рубежом. Поскольку Поднебесная является одним из крупнейших потребителей нефти и нефтепродуктов в мире, китайцы инвестируют значительные средства в добычу нефти и ее переработку. Китайцы и украинцы предварительно договорились о совместной разработке месторождений углеводородов на черноморском шельфе. Для этого Киев планирует приобрести в кредит у Китая буровую платформу. «Очень выгодные условия, практически мы получаем ее в лизинг»,— сказал накануне визита министр топлива и энергетики Юрий Бойко. По его словам, во время визита украинской делегации в Китай страны также подпишут меморандум о финансировании строительства парогазовой станции на территории Украины.

Как ранее отмечал посол Украины в Китае Юрий Костенко, предложения украинской стороны вызывают активный интерес государственных и частных финансово-инвестиционных институтов. Речь идет о реализации масштабных инфраструктурных проектов в рамках подготовки к Евро-2012, а также о межрегиональном сотрудничестве. В частности, ведутся переговоры по созданию совместного предприятия по переработке марганцевой руды в Украине. Проект предусматривает китайские инвестиции в объеме около $150 млн. до 2012 г. Обсуждаются проекты строительства автодорог, мостов, морских портов. Напомним, ранее крупнейший банк Китая China Bank of Development и корпорация Fan Zheng проявили заинтересованность в инвестициях для строительства дороги Луганск — Чоп. В сфере сельского хозяйства Украина и Китай отрабатывают создание сельскохозяйственного технопарка на украинской территории. Кроме того, Киев также рассчитывает получить китайские кредиты: уже существуют договоренности о займах на сумму около $8 млрд.

Оставить комментарий:
Подписаться
Уведомить о
1 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Віктор Борківський
14 лет назад

Відкритий лист Президенту України як гаранту конституційних прав громадян України:

Шановний Вікторе Федоровичу!

14 листопада 2006 року група п’яних працівників Оболонського райсуду м. Києва, на чолі з суддею О. Луценком, на крутому повороті з вул. Набережно-Рибальська на вул. Електриків у Києві, врізалася у автомобіль мого підзахисного А. Борківського. У наслідок ДТП серйозну травму отримав суддя Луценко, а за кермом, начебто, була власник автомобіля його помічник І. Васильченко. Начебто тому, що за характером перелому лівої ноги – такий перелом можливо отримати через попадання ноги під педаль зчеплення. Це доводить і наявність на оцій педалі крові та характер кров’яних плям у салоні автомобіля.
Сказати це напевно не можу, так як слідчий Тетерук і його керівник Крит’єв категорично відмовляють захисту в огляді автомобіля, хоча прокуратура спонукала залучити його до справи як речовий доказ.
Прибувши на місце ДТП слідча група на чолі зі слідчим Карманом, інспектором УДАІ Дроздов і експерт НДЕКЦ Блонський враз приступила до фальшування документів з оформлення місця ДТП і обставин на ньому.
Не порушуючи кримінальної справи, як це вимагає ст. 190 КПК України, слідчий провів халатний огляд місця злочину, він не склав плану (схеми) місця злочину, як це вимагає ст. 191 КПК, а схему сфальшував Дроздов, який не є процесуальною особою. Вулиця протягом 100 м звужується з 26 м до 24 м на початку виконання повороту. Але дроздов провів заміри за 50 м від повороту де ширина становить 24.9 м. Це чітко видно на схемі завдяки нанесеній на ній опорі, яка і розташована за 50 м від повороту. Надалі це надало можливість слідчим Пастернаку, Пурлінському та Тетеруку фальсифікувати вихідні дані, за якими ширина вулиці з 24.0 м перетворилася у 24.9 м, що посприяло експертам перетягти місце зіткнення ТЗ на 1.3 м, бо ні слідчі, ні експерти не врахували факт скошення лінії бордюру за якою Дроздов проклав уявну пряму до перехрещення її з такою ж уявною прямою від закінчення дуги повороту. Правда, він накреслив знаки 5.16, якими вказувалося порядок виконання правого повороту, який здійснювала Васильченко. Але про наявність цього знаку, який зобов’язував Васильченко рухатися на відстані до 11.0 м від лінії бортового каменя з її боку руху, слідчі не вказують експертам, а експерти, які зобовязані вивчити матеріали справи, на вказують про них у своїх висновках. Це робиться з метою розширити смугу руху Васильченко до 12.45 м бо місце зіткнення ТЗ відбулося на відстані 12 м від бортового каменя з її боку руху.
Щоб не провести обов’язкового медобстеження на стан спяніння, міліція допомогла втекти з місця ДТП Васильченко. Вони письмово, як і сама Васильченко, стали доводити, що Васильченко раптом стало зле, тому її подруга Лаврук на своєму автомобілі доправила до травмпункту. Щоб приховати істину по справі, слідчі Пастернак і Тетерук викрадають із матеріалів справи фото і відео фіксації місця ДТП. Вони роблять це тому, що на фотографіях та відео матеріалах, які я зобовязав слідство віднайти, добре видно той факт, що поряд з автомобілем Лаврук припарковано два автомобілі міліції, та на місці ДТП чергує швидка допомога, до якої заходить Васильченко. Але і знайдені фото і відео документи, як додатки до протоколу огляду місця ДТП, слідчий Тетерук не залучив у справу і не подав постанови про проведення експертизи на реальних документах.
Що запобігти наперед у питаннях, а де ти був раніше, скажу. Іще у27.11.2006 р я подав скаргу до МВС про фальшування обстановки на місці ДТП. У наслідок перевірки моєї заяви слідчий Пастернак іще 15-16.01.2007 р. встановив, що ширина вулиці перед поворотом становить 24.0 м, а смуга дозволеного руху для Васильченко – 11.0 м. Між зустрічними потоками руху є розділова смуга у 2 м шириною. Він же отримав і схему організації безпеки руху на повороті від КК “Київавтодор”. На цій схемі вказано саме таку ширину проїзної частини вулиці для Васильченко, яка становить 10.5 м, а виконання повороту організоване знаками 5.16 та розміткою 1.18 ПДР. Але ці процесуальні документи Пастернак , а згодом і Пурлінський та Тетерук заховали від експертів з метою отримати за відомо незаконні експертні висновки
Мало того, іще у червні 2007 р прокуратура Києва надає у справу копію плану-схеми з організації безпеки руху на повороті та скасовує постанову про порушення кримінальної справи проти А. Борківського, яку незаконно порушив Пастернак на підставі сфальшованої експертом з НДЕКЦ Шкуровим експертизі, та дає вказівку усунути протиріччя.
Але Пурлінський, якому доручили розслідувати справу, приховує цей факт від експертів ХНДІСЕ. Експертизи обґрунтовуються фальшивкою щодо відтворення місця ДТП з А. Борківським, яку підписали колишні працівники слідства, а нині – адвокати, Паєта і Суткович. Заяви до МВС і прокуратури про притягнення цих осіб, Паєту, Сутковича та Пастернака як автора фальшивка, розбиваються об стінку інспекції МВС по особовому складу оскільки заступником начальника інспекції працює член сім’ї фальсифікатора Паєти – полковник міліції Паєта.
У січні 2009 р уже сам ст. сл. ГСУ МВС Тетерук, на свій запит, отримує план-схему з організації виконання руху на повороті, але і цей процесуальний документ він ховає від експертів. Надалі експерт ХНДІСЕ Н. Сила фальсифікує свій експертний висновок за неіснуючою в Україні експертизою про вплив на ДТП відсутність дорожньої розмітки за постановою Тетерука щодо проведення неіснуючої експертизи. Ленінський райсуд Харкова виносить постанову про відсутність як такої експертизи, так і про відсутність методик з її реєстрації.
Але Міністр Могильов бреше народному депутату України, на його звернення з вимогою провести перевірку усього викладеного вище, що усе, про що я пишу є неправдою. Саме за цю фальсифікацію “невідомий спонсор” дарує Могильову круте авто. А чому б і ні? Посада судді в Україні коштує, як твердять злі язики, але мною не встановлено, коштує 300 000 доларів США. Васильченко під мінтовських махінацій стає суддею Окружного адмінсуду Києва і її кар’єра поставлена на кон шулерської гри міліції. Під загрозою доля і судді Луценка та їхніх покровителі, що натягує не на один мільйон дол. США. А авто коштує якихось 100 000 тих же зелених.
Не марно ж Могильов пише, що Васильченко, яку врятували від медогляду працівники міліції, самочинно пройшла медогляд, що підтверджується довідкою від нарколога. Але за довідкою – Васильченко була обнюханою через 4 години після ДТП, а не перевірена технічними засобами (забір крові, мочі, поту тощо) як це вимагає закон. щоб перевірити дійсність її обстеження навіть шляхом обнюхування – я звернувся до медслужби КМДА з вимогою надати мені журнал запису приходу Васильченко до нарколога та копію її заяви з проханням провести медогляд. Але виявилося, що враз прорвало трубу і вода залила журнал і заяву.
Тоді я звернувся до 8 лікарні, куди було доставлено Луценка, з прохання надати мені копії мед справи з метою вияснити які аналізи показала його кров пере операцією. Але і тут фіаско. Виявляється, що справу вилучив Пастернак і вона також пропала. Заяви до МВС відшукати мед справу Луценка мімікрували у шикарне авто.
Пане Президент, пане гарант Конституції, шановний Вікторе Федоровичу! Прошу Вас взяти під власний контроль справу про фальсифікацію та крадіжку процесуальних документів кримінальної справи з метою звалити вину на невинну людину. Для цього я пропоную змусити Могильова зіграти зі мною у міліцейську рулетку. Ми виїжджаємо на місце скоєння ДТП і рулеткою замірюємо ширину Набережно-Рибальської вул. перед початком повороту і у тому місці, де ці виміри провів Дроздов, і які слідчі Пастернак, Пурлінський та Тетерук незаконно перенесли на початок повороту з метою змістити місце зіткнення ТЗ на проїзну частину вулиці з боку руху Васильченко завдяки штучному розширенню вулиці на початку повороту, та встановлюємо вплив косини бортового каменя на встановлення місця зіткнення. Умова рулетки дуже проста, якщо на початку повороту вул. Набережно-Рибальська становить 24.9 м і е відбувається звуження вулиці з 26.0 м до 24.0 м – я з каменем на шиї стрибаю з Московського мосту (бо він поряд) у величавий Дніпро. Якщо я правий – то шикарне авто Могильва передається мені у власність як компенсація за моральну шкоду, а усі винні у фальсифікації – несуть відповідну відповідальність.
З повагою, спадковий дворянин з роду графів Дуніних-Борковських по батьківській лінії (що підтверджено офіційними архівними документами Правітєльствующого Сенату Російської Імперії) та Рюриковичів по материнській лінії В. Борківський (а за метрикою батька та розстрільною справою НКВСниками 27.09.1937 р та реабілітаційною справою від 01.02.1960 р під грифом “секретно” батькового батька – Борковський).
Пане Президенте, відгукуючись на лист росіян, відгукніться і на мій лист, бо у копії моєї метрики, яку я взяв у архіві для заміни прізвища Борківський на родове прізвище Дунін-Борковський, у мене не записана національність.
Мій рід, Вікторе Федоровичу, занесений до переліку 800 родів Золотої еліти величезної Російської Імперії, так що Вам, носієві персня мого пращура Ярослава Мудрого, не є сорімництвом відгукнутися на мій лист та спонукати Міністра Могильова взяти у руки рулетку та самому впевнитися у тому: хто з нас прав і хто з місця гри в рулетку поїде, по праву переможця, на шикарному авто від „спонсора”, а хто у катафалку.

Все статьи