Стрічка новин
Сьогодні

Скасування мобілізації та воєнного стану: Зеленський зробив важливу заяву

1766569102 1721 Економічні новини - головні новини України та світу

“Пункт 18 (мирного плану, – ред.) – Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди. Якомога швидше. Таке бачення партнерів. Ну, ми розуміємо, звідки це йде”, – пояснив Зеленський.

Президент зазначив, що Україна може провести вибори, але має бути теж безпека для цього процесу, пише Стіна.

Втім, він назвав питання, щодо яких можливі складнощі – ймовірно знадобиться особливий стан “поки відходять, не відходять” війська. Що в такому разі робити з мобілізацією – не проводити, трансформувати чи не робити частково і частково демобілізувати людей.

“Але найголовніше – не втратити на якійсь термін військо, не втратити позиції. Це дуже небезпечно”, – додав Зеленський.

Президент також допустив, що після підписання угоди якийсь час воєнний стан не буде скасовано, наприклад, пів року чи кілька місяців.

Тоді за умови безпеки відбуваються вибори президента України, а коли вже буде знято воєнний стан – парламентські і місцеві.

Він також не виключив, що вибори можуть пройти одночасно з референдумом.

Воєнний стан може залишатися ще кілька місяців після підписання угоди, зазначив Зеленський.

Також президент додав, що після укладення миру мобілізацію можуть скасувати або проводити частково. Він наголосив: найголовніше – не втратити на якійсь термін військо, не втратити позиції.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті