Компанія американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX 28 листопада здійснила запуск ракети Falcon 9, яка вивела на орбіту 140 нових супутників, зокрема п’ять польських апаратів подвійного призначення. Про це повідомили Space X і “Польське радіо”.
За даними Space X, Falcon 9 здійснила вже 15-ту місію програми Transporter rideshare, яка дає змогу водночас доправити у космос супутники й інші корисні вантажі з різних країн. Цього разу таких було 140.
“Польське радіо” уточнило, що запуск місії Transporter-15 запланували на 11 листопада. Пізніше його кілька разів переносили – на 19, 20, 22 і 26 листопада.
Під час 15-ї місії Transporter rideshare на орбіту вивели польські апарати. Це створений польсько-фінською компанією ICEYE супутник MikroSAR, сузір’я із трьох супутників PIAST і наносупутник вроцлавської компанії SatRev. Їх можна використовувати як із цивільною, так і з військовою метою, ідеться у статті.
Медіа пояснило, що найбільший із них супутник ICEYE використовує технологію синтетичної апертури, що дає змогу здійснювати моніторинг поверхні Землі за допомогою радарів. Система забезпечує безперервне спостереження за потрібними районами, наприклад, військовою, транспортною чи енергетичною інфраструктурою. У разі воєнних дій їх можна використовувати для розвідки й відстеження переміщень військ противника, виявлення прихованої ворожої техніки, а також для оцінки руйнувань.