Стрічка новин
Сьогодні

NSJ: «Повітряне перемир’я» від Москви — чергова афера Кремля

путін

Президент США Дональд Трамп дав Росії термін для досягнення мирної угоди щодо України до 8 серпня. Кремль нібито розглядає ідею «повітряного перемир’я» — тимчасової паузи в ударах далекобійними ракетами та дронами, пише National Security Journal.

Ініціатива, запропонована Лукашенком, не передбачає зупинення наземних бойових дій, що, на думку аналітиків, дає Росії значну перевагу.

Аналітики вважають, що «повітряне перемир’я» позбавить Україну її найефективніших засобів завдання ударів по російській логістиці — складах палива, аеродромам та лініям постачання — тоді як російський наступ на землі продовжиться.

Російський політолог Сергій Марков назвав пропозицію «подарунком» для Трампа, це може знизити ймовірність запровадження нових санкцій проти Москви.

Проте критики вважають ініціативу не кроком до світу, а тактичним маневром. Росія продовжує нарощувати удари дронами та ракетами, тоді як українська армія прагне досягти паритету у цій сфері. Нещодавні заяви Києва про виробництво до 1000 перехоплювачів на день говорять про можливості ЗСУ, що зростають. Якщо Україна погодиться на «повітряне перемир’я», вона втратить ключову перевагу на тлі наземного тиску, що посилюється, з боку Росії.

Чи погодиться Трамп на таку поступку і чи прийме її Київ — поки не ясно. Але для багатьох спостерігачів очевидно: ця ініціатива не крок до світу, а спроба Росії виграти час і зберегти позиції.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті