Стрічка новин
Сьогодні
5 Грудня 2025

В Україні є виробництво балістичних ракет дальністю понад 500 км, – колишній глава СЗР

630 360 1749555394 165 Економічні новини - головні новини України та світу

В Україні існує виробництво балістичних ракет, дальність яких сягає понад 500 кілометрів. Про це пише “Київ24” з посиланням на заяву генерала армії, колишнього очільника Служби зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа.

Він зауважив, що в України також є потужності для створення високоточних ракет завдяки виробництву на конструкторських бюро “Луч” та “Південне”. За його словами, там можуть виробляти потужні ракети і системи з дальністю від 500 кілометрів до 15 тисяч кілометрів.

“КБ “Південне”, памʼятаю, ще давно випускало балістичні ракети, які використовувалися і в цивільних цілях – хоча можуть використовуватися і в воєнних – разом із американцями та Єврокосмосом. Це наземний старт, це “Зеніт”, це морський старт, які запускали і в космос. Вони можуть летіти по траєкторії до 15 тисяч кілометрів аж до Петропавловська-Камчатського (місто в РФ, – ред.)”, – пояснив він. 

Тож, як зазначив генерал, питання полягає лише в тому, щоб втілити ці проєкти в життя. Проте Маломуж додав, що контактував з конструкторами, і вони кажуть про відсутність замовлень. 

Під час період війни було розгорнуто виробництво високоточних ракет середньої дальності, про що повідомляв Володимир Зеленський. Колишній глава СЗР вважає, що українські ракети мають “накривати” всі аеродроми противника, де базуються літаки Ту-160 і Ту-195, тактичні аеродроми з КАБами, а також установки для запуску “Шахедів”.

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
Відео
Всі статті