США не беруть участь у нападі Ізраїлю на Іран, але допоможуть союзникові у цій війні, якщо це буде потрібно, повідомив кореспондент Fox News у Білому домі з посиланням на заяву американського президента Дональда Трампа.
За словами Трампа, удар Ізраїлю по Ірану не став для нього сюрпризом. «Нетаньяху поінформував мене заздалегідь. Якщо буде потрібна допомога, ми допоможемо», — цитує Fox News слова президента США.
Трамп також заявив, що Іран не може мати ядерну бомбу і він сподівається, що сторони повернутися за стіл переговорів: «Побачимо. Є кілька людей у їхньому керівництві, які не повернуться».
У ніч із 12 на 13 червня Ізраїль завдав кілька масованих ракетних ударів по іранських ядерних та військових об’єктах, а також місцях проживання вчених-ядерників та високопоставлених військових. За повідомленнями ізраїльських військових, в ударі було задіяно близько 200 літаків, які скинули понад 300 боєприпасів. Два удари припали на ядерний об’єкт у Натанзі, де Іран збагачував уран.
Серед загиблих — начальник Генштабу ЗС Ірану Мохаммад Багері, командувач Корпусом вартових ісламської революції Хосейн Саламі та заступник командувача збройних сил генерал Голам Алі Рашид. За даними видання Nournews, також загинули щонайменше шість учених-ядерників.