Стрічка новин
Сьогодні
4 Грудня 2025

Варшава висміяла ідею Орбана про референдум щодо України

1741451873 4536 Економічні новини - головні новини України та світу

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський покепкував з ідеї прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана провести серед угорців референдум щодо можливості вступу України в ЄС. Відповідний допис польський міністр зробив у соцмережі Х.

“Угорщина має намір провести референдум щодо майбутнього членства України в Європейському Союзі. І мені було б цікаво про результати референдуму в ЄС щодо членства Орбанівської Угорщини”, – написав Сікорський.

Це стало реакцією на заяву Орбана, який нещодавно висловив бажання провести в Угорщині опитування, аби з’ясувати, чи хочуть угорці вступу України до Європейського Союзу. Зокрема Орбан наголошував, що  рішення про надання Україні членства в ЄС не повинно ухвалюватися “за закритими дверима в Брюсселі, без консультацій з європейською громадськістю””.

Що пропонував Орбан

Нагадаємо, після екстреного саміту лідерів ЄС у Брюсселі цього тижня Орбан заявив, що угорці вже нещабаром зможуть висловити свою думку про перспективу членства України в Європейському Союзі.

“Ми поставимо питання про членство України в ЄС на голосування в Угорщині, і угорський народ скаже своє слово. Ми будемо виконувати їхню волю”, – зазначив він.

При цьому Орбан додав, що  голосування матиме консультативний характер, але його результати, найімовірніше, виявляться несприятливими для України.

Варто додати, що Угорщина виявилася єдиною країною на екстреному європейському саміті, яка відмовилася підтримати спільну заяву на користь поставок зброї Україні. 

Читайте Економічні новини у Google News Підписатися

Залишити коментар:
Subscribe
Notify of
1 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments
г л
8 months ago

Мабуть в Польщі щось знають, наприклад що населення не любить бандита Орбана

Відео
Всі статті