Стрічка новин
Сьогодні

У Венесуелі армія оточила бразильське посольство у Каракасі – що відбувається

8 Вересня 2024, 9:42
eee Економічні новини - головні новини України та світу

Армія Венесуели разом з правоохоронцями оточила в Каракасі посольство Аргентини. Там переховуються шестеро опонентів, яких режим Ніколаса Мадуро звинуватив у змові. Наразі в будівлі відключені світло та водопостачання.

Офіційно влада Венесуели скасувала дозвіл Бразилії представляти дипломатичні інтереси Аргентини, передає ВВС. Саме у бразильскому посольстві перебуває дипмісія Аргентини після того, як остання розірвала дипломатичні відносини з Венесуелою. І саме у їх посольстві переховується колишній кандидат у президенти від опозиції Едмунд Гонсалес.

У Каракасі суд видав ордер на арешт Едмунда Гонсалеса. Політика звинувачують у різних злочинах, включаючи змову, фальсифікацію документів та узурпацію влади.

У свою чергу Аргентина заявила, що проситиме Міжнародний кримінальний суд видати ордери на арешт Ніколаса Мадуро та інших високопосадовців Венесуели.

У відповідь уряд Венесуели скасував опіку Бразилії над аргентинським посольством, бажаючи таким чином позбавити Гонсалеса та інших опозиціонерів, які там переховуються, дипломатичного захисту.

Тепер представники опозиції кажуть, що “перебувають в облозі режиму Мадуро”. За їх словами, військові “оточили будівлю по периметру, перекрили рух автотранспорту вулицею”, а ще раніше знеструмили посольство.

Уряд Венесуели заявляє, що “змушений вжити заходів” після того, як нібито “було виявлено докази використання дипломатичних об’єктів для планування терористичної діяльності та спроб вбивства” Мадуро.

Бразилія досить стримано заявила, що продовжуватиме представляти інтереси Аргентини у Венесуелі, “доки не буде обрано інший уряд” в країні. А Аргентина заявила, що “будь-яка спроба втручання або викрадення шукачів притулку, які перебувають у нашій офіційній резиденції, буде суворо засуджена міжнародною спільнотою”.

Нагадаємо, центрвиборчком Венесуели оголосив переможцем виборів чинного президента Ніколаса Мадуро, який керує країною 11 років. Опозиція звинуватила його у фальсифікаціях, а по всій країні вкотре спалахнули демонстрації – зі скиданням пам’ятників попередньому лідеру, підпалами, зіткненнями з поліцією та жертвами.

Загалом вважається, що режим Мадуро вже на межі поразки. Якщо Мадуро як типовий диктатор відкине “американський варіант” добровільної відмови від влади під гарантії, то на початку січня 2025 року його інавгурація може перерости в масштабні акції протесту, які нерідко в Латинській Америці закінчуються силовим поваленням влади.

Залишити коментар:
Подписаться
Уведомить о
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Відео
Всі статті